Top

 

Nasi chłopcy rosną i zauważyłam, że coraz mniej ich złotych myśli nadaje się do publikacji. Nie dlatego, że są niecenzuralne, ale trzeba przyznać, że bywają ostre. Szczególnie Bartuś przoduje w sarkazmie, który bez szczegółowego nakreślenia tła, może wydawać się zbyt ciężki.

 

A może to ja muszę się przestawić i pogodzić z faktem, że już nie o pszczółkach i motylkach chłopcy chcą z nami rozmawiać. 😉

 

Trochę zapisków jednak jeszcze mam i wierzę, że nowe będą się jeszcze pojawiały, ale dzisiaj złota myśl dziecięcia zaczerpnięta od Mojej Siostry.

 

Ala i Grześ to bliźnięta, o rok młodsze od Igorka. Cioteczne rodzeństwo naszych chłopaków. (Czy ktoś jeszcze używa takiego określenia na kuzynostwo?) Są bardzo ze sobą związani, a jednocześnie bardzo różni charakterologicznie.

 

 

Najważniejsze to skupić się na tym, co w życiu najpotrzebniejsze.

Osoby: Moja Siostra – mama Ali i Grzesia – poznajcie Magdę. 🙂
Ala i Grześ – bliźnięta lat 8.

 

 

Magda jedzie z dziećmi samochodem. Widocznie jazda się trochę dłużyła, bo Ala zaproponowała konkurs na zrobienie największego balona z gumy do żucia. Grześ raczej obojętnie zareagował na propozycję, więc Moja Siostra drąży temat, chcąc zapewne rozruszać syna:

 

 

 – Grzesiu, a ty potrafisz robić balony?

 – Nie.

Moja Siostra z wielkim entuzjazmem:

 – To musisz się nauczyć!

Grześ chyba powątpiewając:

 – A czy to będzie mi w życiu potrzebne?

 

 

Jak myślicie – będzie? 😉

Miłego dnia.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mama Globtroterka
6 lat temu

Dobry balon nie jest zły 🙂 Nie wiadomo kiedy może się przydać 😀

Sosnowa 11
6 lat temu

Spoko 🙂

Iza
Iza
6 lat temu

Równowaga w przyrodzie zachowana musi być 😉 to my może Grzesia z pytaniami będziemy do Ciebie odsyłać? 🙂

Sosnowa 11
6 lat temu

Fajne takie dziecko. Ja swoje niestety zadręczam odpowiedziami. Misiek boi się zapytać "Która godzina?" żeby nie usłyszeć wykładu o historii i budowie zegarów.

Iza
Iza
6 lat temu

U mnie w domu zawsze się mówiło tak jak u Ciebie 🙂 ale u męża już kuzyn, kuzynka – dla mnie to jakieś szorstkie. Mam dokładnie tak samo jak Ty, kuzynką może być ktoś kogo np. dopiero na ślubie przedstawiają Ci rodzice "a to jest twoja kuzynka z…" Jeżeli utrzymujemy kontakt lub mam bardzo ciepłe uczucia względem danej osoby, zawsze będzie siostrą lub bratem ciotecznym. 😀
PS. A z Grzesiem to prawda, jest bardzo dociekliwy i dojrzalszy niż rówieśnicy. Potrafi "zadręczyć" pytaniami. 😉 niby takimi dziecinnie prostymi "jak szybko biegnie pies" "szybko" "ale ile km/h ?" 🙂

Sosnowa 11
6 lat temu

Podejście Grzesia nad wyraz dojrzałe 😀

A w kwestii językowej – w moich okolicach używa się wyłącznie formy "brat cioteczny" i "siostra cioteczna", w skrócie najczęściej po prostu "brat" i "siostra". Jeśli jest to potrzebne, uściśla się że "cioteczny" albo "rodzony". "Kuzyn" jest zarezerwowany dla kogoś, kogo widziało się ostatni raz 15 lat temu na weselu wujenki 😉 Jedna moja znajoma poczuła się mocno urażona, gdy siostra cioteczna przedstawiła ja jako kuzynkę.

Ale mam znajomą z innej części Polski, która uważa, że niepotrzebnie komplikujemy sobie życie, bo brat to brat, a kuzyn to kuzyn.

Iza
Iza
5 lat temu
Reply to  Sosnowa 11

U mnie w domu zawsze się mówiło tak jak u Ciebie 🙂 ale u męża już kuzyn, kuzynka – dla mnie to jakieś szorstkie. Mam dokładnie tak samo jak Ty, kuzynką może być ktoś kogo np. dopiero na ślubie przedstawiają Ci rodzice „a to jest twoja kuzynka z…” Jeżeli utrzymujemy kontakt lub mam bardzo ciepłe uczucia względem danej osoby, zawsze będzie siostrą lub bratem ciotecznym. 😀

PS. A z Grzesiem to prawda, jest bardzo dociekliwy i dojrzalszy niż rówieśnicy. Potrafi „zadręczyć” pytaniami. 😉 niby takimi dziecinnie prostymi „jak szybko biegnie pies” „szybko” „ale ile km/h ?” 🙂

Sosnowa 11
Sosnowa 11
5 lat temu
Reply to  Iza

Fajne takie dziecko. Ja swoje niestety zadręczam odpowiedziami. Misiek boi się zapytać „Która godzina?” żeby nie usłyszeć wykładu o historii i budowie zegarów.

Iza
Iza
5 lat temu
Reply to  Sosnowa 11

Równowaga w przyrodzie zachowana musi być 😉 to my może Grzesia z pytaniami będziemy do Ciebie odsyłać? 🙂

Sosnowa 11
Sosnowa 11
5 lat temu
Reply to  Iza

Spoko 🙂

Aneta Krzysztof Jokisz

dobrze to określiłaś hehe 'najważniejsze to skupić się na tym,
co w życiu najpotrzebniejsze'

@Fragmentator

Fragmenty codzienności i naszych podróży na Instagramie

11
0
Would love your thoughts, please comment.x