Top

Zacznę od wyznania – oglądamy polską telewizję. Seriale, filmy i różnego rodzaju programy. Głównie z ramówki TVN, ale robimy wyjątek dla kilku pozycji TVP.

 

Jesteśmy rodziną żyjącą na emigracji. Starszy Syn miał 8 miesięcy gdy wyjechaliśmy z Polski. Młodszy urodził się w Szwajcarii, gdzie mieszkaliśmy ponad 14 lat. Teraz mieszkamy w USA.

 

Bartek i Igor nigdy nie chodzili do polskich szkół, ale czytają, piszą i przede wszystkim mówią po polsku. Uwierzcie mi, że w takich domach jak nasz, to wcale nie jest oczywiste.

 

Chłopaki mówią po polsku całkiem dobrze, bo już nie raz zebrali pochwały. Nie tylko od rodziny, ale także od osób obcych. Myślę, że jest to również zasługa oglądania telewizji w języku polskim.

 

Od lat oglądamy rodzinnie kilka wybranych pozycji. Rodzinka.pl do nich nie należy, ale ostatnio obejrzałam z Chłopakami parę odcinków. Teraz myślę, że może to dobrze, że było ich tylko kilka, bo okazuje się, że serial wywołuje w Moich Synach traumatyczne wspomnienia…

 

Oglądaliśmy właśnie scenę, w której Natalia Boska wydziera się na swoich trzech synów (swoją drogą robi to nader często), gdy usłyszałam rozmowę własnych Dzieci:

 

Igorek do Brata: Mama też tak do nas kiedyś powiedziała.

Bartek: No, i to tymi samymi słowami.

???

 

 

 

Cóż, faktycznie odegrałam podobną scenę ładnych parę lat temu. Ale skoro Chłopaki przypomnieli sobie mój wykład na temat zastosowania szczotki do czyszczenia toalety, zadałam Im całkiem logiczne pytanie: i co, używacie tej szczotki?

?!?

 

Nie macie czasami wrażenia, że dla facetów pewne rzeczy są niewidzialne? Dla kobiet są widoczne, oczywiste a dla facetów niekoniecznie.???

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rae
Rae
2 lat temu

O, to ja muszę przyznać, że mój mąż jest nauczony ze szczotki korzystać (przez swojego ojca, nawiasem mówiąc) 😉
Natomiast moje dziecko dostaje odruchu wymiotnego jak ma posprzątać kibelek po sobie. Ale trudno, cofa go, ale szczotkę w garść musi wziąć i jedziemy (bo, pal licho, ja w domu mogłabym się zlitować, ale potem w szkole, czy gdziekolwiek nie ma takiej opcji – trudno, musi się przemóc i nauczyć).
Ale rodzinki,pl nie oglądamy 😉

Iza
Iza
2 lat temu
Reply to  Rae

Nasze Chłopaki dostają odruchu wymiotnego jak muszą skorzystać ze szkolnej toalety. Tak się wyćwiczyli, że jak wychodzą z domu o 7:30, to z toalety korzystają dopiero jak już wrócą do domu, czyli najwcześniej po 16. Wolałam nie dopytywać, jak źle muszą te szkolne toalety wyglądać.???

parmezan
parmezan
2 lat temu

bo kobiety są z wenus a mężczyźni z marsa 😉

@Fragmentator

Fragmenty codzienności i naszych podróży na Instagramie

3
0
Would love your thoughts, please comment.x

Waszyngton

PODRÓŻE