Top

Singapur Sentosa plaże 003

 

Czas wakacji to dobry moment aby wybrać się na plażę, a może lepiej odwiedzić Disneyland. Singapurska wyspa Sentosa da nam namiastkę jednego i drugiego.

 

 

Wyspa Sentosa

 

Ta trzecia co do wielkości wyspa położona jest na południu Singapuru. Z lądem łączy ją min. Sentosa Boardwalk. Most-kładka z charakterystycznym taśmociągiem, takim jak na lotniskach.

 


Aby obejrzeć zdjęcia w oryginalnym rozmiarze, kliknij w wybraną grafikę lub galerię zdjęć.
!

 

Singapur Sentosa Boardwalk 3

 

Na wyspę można się również dostać jednotorową kolejką-pociągiem Sentosa Express. My zdecydowaliśmy się na kolejkę linową Calbecar.

 

 

 

Atrakcje

 

Na wyspie byłam dwa razy. W weekend z Mężem i jeszcze raz w tygodniu. Na Sentosę wybraliśmy się z ciekawości. Wróciłam tam później sama ze względu na plaże. (I motyle – ale o tym innym razem.) Wiem, że plaże zostały stworzone sztucznie, ale gdy okazało się, że nie możemy spędzić weekendu poza Singapurem, szukałam namiastki pozamiejskiego klimatu.

 

 

Nazwa Sentosa w języku malajskim oznacza spokojny i cichy. Podobno kiedyś tak było. Dzisiaj to przede wszystkim centrum rozrywki. Pola golfowe, kasyno, bary i restauracje. Hotele z ekskluzywnymi SPA. Park rozrywki Universal Studios. Park linowy, delfinarium i oceanarium. Nie wymieniłam nawet połowy atrakcji.

 

Należy jednak pamiętać, że to Singapur. Moim skromnym zdaniem większość atrakcji to miniatury tego co możemy spotkać w Europie. Chodzi mi przede wszystkim o skalę przedsięwzięcia. Jednak trudno się dziwić, w Singapurze każdy centymetr ziemi jest na wagę złota. Wyspa Sentosa ma powierzchnię około 5 km²,  ¾ tej powierzchni pokrywają lasy deszczowe. Dla porównania paryski Disneyland zajmuje powierzchnię 19 km².

 

 

Za największą atrakcję wyspy uważam oceanarium (Underwater World) – do niedawna największe akwarium na świecie. W marcu 2014 roku palmę pierwszeństwa przejęły Chiny. Bardzo liczyłam na motylarnię i oczywiście plaże. Z Mężem byłam jeszcze w Tiger Sky Tower – wieży obserwacyjnej wznoszącej się  na wysokość 131 m nad poziomem morza, skąd roztacza się widok na całą okolicę.

 

 

 

Plaże

 

Sentosa ma ponad 2 km odcinek chronionej plaży. Został on podzielony na trzy części: Palawan Beach, Siloso Beach i Tanjong Beach. Właściwie nie powinno to dziwić. Sentosa to w dużej mierze synonim kiczu i sztuczności. Podobno dzisiaj Singapurczycy tłumaczą jej nazwę jako „So Expensive Nothing to See Actually”.

 

Nie jest wcale tak źle. Ja na Sentosie bawiłam się całkiem dobrze. Z olbrzymiej liczby atrakcji, każdy może wybrać coś dla siebie. Nie wszystko jest tak atrakcyjne jak przedstawiają to foldery – zdjęcia były pewnie robione dawno temu. W Singapurze spędziłam 9 dni, nie mogło wśród nich zabraknąć spaceru po plaży. 🙂

 

 

Jeżeli pobyt jest krótki, ja Sentosy bym nie żałowała. 😉 Jest sporo ciekawszych miejsc w Singapurze, ale to oczywiście zależy od indywidualnej oceny i upodobań. Oceanarium naprawdę zrobiło na mnie olbrzymie wrażenie. Plaże były fajną odmianą po dniach spędzonych w mieście, no i udało mi się zobaczyć trochę motyli… 🙂Singapur Sentosa motyl

 

 

 

 

Zapraszam w inne zakątki Singapuru:

Singapur

Singapur – planowanie zwiedzania

Equinox-Swissotel-The-Stamford-Singapur-nocą

Singapur – zwiedzanie centrum

Ogrody-Botaniczne-Singapuru-31-160x160

Ogród Botaniczny i Ogród Orchidei

Muzeum-Cywilizacji-Azjatyckich-Singapur

Muzeum Cywilizacji Azjatyckich

Deszczowy_Singapur

Singapur – pierwsze spostrzeżenia

Singapur-zakazy

Singapur zakazami stoi

Singapur – dzielnica indyjska

Flower-Dome-07-160x160

Gardens by the Bay – ogrody Singapuru

Singapur. Sentosa-motylarnia.

Singapur. Sentosa-oceanarium.

 

 

śledź blogafacebookbloglovingplus

 

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna Julia Sokołowska

Iza, dzięki za rekomendację! Dopisuję wyspę do listy „to see” podczas naszej październikowej singapursko-malezyjskiej przygody! Żeby tylko czasu na wszystko starczyło!

Iza
Iza
6 lat temu

Asia, tak jak napisałam – Sentosa nie jest miejscem typu „musisz zobaczyć”, raczej „można zobaczyć” 😉

Sosnowa 11
6 lat temu

Bardzo egzotycznie, nie byłam nigdy tak daleko.

@Fragmentator

Fragmenty codzienności i naszych podróży na Instagramie

3
0
Would love your thoughts, please comment.x