Top

Tym razem będzie czysto relaksacyjnie. Spokojnie, cicho, na moich zdjęciach – deszczowo.
W centrum Singapuru, nieopodal głównej arterii miasta – Orchard Road, zagłębimy się w tropikalny las Singapurskich Ogrodów Botanicznych, gdzie będziemy cieszyć oczy niepowtarzalną kolekcją storczyków w Ogrodzie Orchidei.

 

Ogrody Botaniczne Singapuru

Singapore Botanic Gardens

Spacerowałam po nich w ulewnym deszczu, może dlatego spotkałam niewielu ludzi. Wydaje mi się jednak, że rozległe tereny parkowe (63 hektary) sprzyjają nie tylko odcięciu się od zgiełku miasta, ale także ucieczce przed masą ludzką.

Do Ogrodów Botanicznych prowadzi kilka wejść, jedno z nich znajduje się niedaleko stacji metra – Botanic Gardens. Wszystko jest dobrze oznakowane, więc nawet ja się nie zgubiłam. Wejście do ogólnej, najbardziej rozległej części jest bezpłatne.

Ogrody Botaniczne składają się z kilku różnych ogrodów tworzących jeden, ogromny kompleks tropikalny. We wszystkich jego miejscach panuje relaksacyjny spokój i cisza. Ukształtowanie terenu, sposób nasadzeń, liczne altanki ułatwiają znalezienie ustronnego zakątka.

 

Oczywiście są miejsca chętniej i liczniej odwiedzane. Z pewnością należy do nich

 

Ogród Orchidei

National Orchid Garden

Za wejście do tego wydzielonego kompleksu trzeba zapłacić. Zapewniam, że warto! Nie tylko miłośnicy orchidei będą zachwyceni. Oszałamiająca ilość gatunków i ich odmian, feeria barw, różnoraka budowa kwiatów i piękne aranżacje nie pozostawią obojętnym nikogo.

Orchidee można znaleźć wszędzie. Porastają konary drzew, metalowe konstrukcje, skały. A rośliny rosnące w gruncie potrafią wręcz zaskoczyć swoją wielkością – np. Orchidea Tygrysia.

 

 

Poza odmianami klimatu wilgotnego i gorącego, które obrastają cały ogród. Można tu także obejrzeć gatunki rosnące w chłodniejszych warunkach, które zgromadzono w przeszklonej konstrukcji Cool House.

 

 

Przedstawicieli roślin bromeliowatych można podziwiać w sekcji Bromeliad Collection. Tutaj zgromadzono rośliny z gatunku ananasowatych oraz oplątw.

 

 

Spacerując po Singapurskich Ogrodach Botanicznych można natknąć się na polski akcent. Jest to rzeźba przedstawiająca Fryderyka Chopina i George Sand, dar polskiego rządu dla Singapurczyków. Rzeźba znajduje się niedaleko Symphony Lake, jeziora z amfiteatrem pośrodku.

 

Ogrody-Botaniczne-Singapuru-01-453x680

 

Nawet ulewny deszcz, który towarzyszył mi w trakcie całego pobytu w ogrodach, nie odebrał im uroku, a Ogród Orchidei to dla mnie najbardziej magiczne miejsce w całym Singapurze.

 

 

Mi zapierało dech. Czułam się jak Alicja w Krainie Czarów.

Jeżeli tylko będziecie w Singapurze, koniecznie wybierzcie się do Ogrodów Botanicznych.

A może znacie takie magiczne miejsca gdzieś bliżej?

 

Zapraszam w inne zakątki Singapuru:

Singapur

Singapur – planowanie zwiedzania

Equinox-Swissotel-The-Stamford-Singapur-nocą

Singapur – zwiedzanie centrum

Flower-Dome-07-160x160

Gardens by the Bay – ogrody Singapuru

Muzeum-Cywilizacji-Azjatyckich-Singapur

Muzeum Cywilizacji Azjatyckich

Deszczowy_Singapur

Singapur – pierwsze spostrzeżenia

Singapur-zakazy

Singapur zakazami stoi

Singapur – dzielnica indyjska

Plaże Singapuru. Sentosa.

Singapur. Sentosa-motylarnia.

Singapur. Sentosa-oceanarium.

 

 

śledź blogafacebookbloglovingplus

 

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna Julia Sokołowska

Jak się zapewne domyślasz, tej atrakcji Singapuru na pewno nie odpuszczę! 😀

Izabela
7 lat temu

Mam nadzieję Asiu, bo właśnie w Ogrodzie Orchidei zostawiłam coś dla Ciebie, 😀 ślad że tam byłam i pamiętałam, że Ty też wybierasz się do Singapuru. Mam nadzieję, że nadal tam jest. 🙂

@Fragmentator

Fragmenty codzienności i naszych podróży na Instagramie

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x