Top

W zeszłym roku w sierpniu spacerowałam po Mieście Lwa. Jak ten czas szybko leci. Czas najwyższy zamknąć singapurski rozdział. Jednym wpisem się nie uda, ale to z pewnością końcówka. Planując zwiedzanie Singapuru wiedziałam, że nie odpuszczę tego miejsca. Dzisiaj zapraszam na krótki spacer po dzielnicy

 

Little India

 

Indyjską dzielnicę Singapuru zwiedzałam w nie najlepszej formie. Cały poprzedni dzień spędziłam w pokoju hotelowym i następnego dnia nadal źle się czułam. Jednak po południu postanowiłam dzielnie wyściubić nos z hotelu. Do Little India pojechałam przed godzinami wieczornego szczytu, gdyż na większe wyzwanie nie byłam jeszcze gotowa.

 


Aby obejrzeć zdjęcia w oryginalnym rozmiarze, kliknij w wybraną grafikę lub galerię zdjęć.
!

 

 

Dzielnica Little India, podobnie jak China Town, najbardziej urokliwa staje się wieczorem i właśnie wtedy warto ją odwiedzić, np. po to aby skosztować tutejszych specjałów. Mój żołądek od rana płatał jeszcze figle, więc ja o jedzeniu nie myślałam. Większość restauracji była jeszcze zamknięta, główny plac całkowicie pusty. Nie poczułam mieszaniny zapachów unoszących się z gotowanych potraw, ale na to właśnie liczyłam.

 

 

Little India jest naprawdę little. Przynajmniej jeżeli chodzi o tą najstarszą, najbardziej kolorową część, ale warto się tutaj wybrać. Nawet ja, chociaż odwiedzałam dzielnicę w momencie jej uśpienia, poczułam odmienność tego miejsca. Soczyste kolory, zapachy przypraw sprzedawanych na ulicy, fantazyjne stroje, gabloty ociekające wyrobami ze złota i girlandy kwiatów – tam rzeczywiście tak jest.

 

 

Trzeba uczciwie przyznać, że w porównaniu do innych dzielnic Singapuru jest tu znacznie brudniej. Między świątyniami, sklepikami i domami łatwiej dostrzec ubóstwo niż w innych częściach Miasta Lwa. Tutaj wszystko nabiera trochę większych kontrastów. Kipi kolorem, zapachem i niepowtarzalnym klimatem o różnych odcieniach.

 

 

Little India to enklawa trzeciej co do wielkości społeczności etnicznej zamieszkującej Singapur. Moim zdaniem warto wybrać się tam chociaż na krótki spacer.

 

Zobacz inne miejsca w Singapurze:

Singapur

Singapur – planowanie zwiedzania

Equinox-Swissotel-The-Stamford-Singapur-nocą

Singapur – zwiedzanie centrum

Ogrody-Botaniczne-Singapuru-31-160x160

Ogród Botaniczny i Ogród Orchidei

Muzeum-Cywilizacji-Azjatyckich-Singapur

Muzeum Cywilizacji Azjatyckich

Deszczowy_Singapur

Singapur – pierwsze spostrzeżenia

Singapur-zakazy

Singapur zakazami stoi

Flower-Dome-07-160x160

Gardens by the Bay – ogrody Singapuru

Plaże Singapuru. Sentosa.

Singapur. Sentosa-motylarnia.

Singapur. Sentosa-oceanarium.

 

 

śledź blogafacebookbloglovingplus

@Fragmentator

Fragmenty codzienności i naszych podróży na Instagramie