Top

Wrzesień minął i, prawdę mówiąc, nie pozostawił po sobie żadnych spektakularnych wspomnień. Uznam to za dobry objaw, bo wolę stabilizację od rewolucji. Inna sprawa, że tutaj w stanie Georgia, w którym mieszkamy, bardzo łatwo o stagnację, żeby nie powiedzieć nudę. No na ten przykład pogoda we wrześniu…

 

 

Wolę ciepło od zimna. Jak mam już narzekać, to wolę ponarzekać, że jest mi za gorąco, a wrzesień dał mnóstwo okazji do takich narzekań. Tyle tylko, że ja tak narzekam właściwie od maja i przyznam, że trochę mi się to znudziło.??

 

 

W ciągu dnia temperatury odczuwalne krążyły wokół 40 stopni! ???

 

 

 

Wrzesień w Peachtree City

 

To kolejny miesiąc, w którym nasze osiedlowe otoczenie właściwie się nie zmienia. Nic by się nie stało gdybym od czerwca umieszczała tu te same zdjęcia.? Nawet o trawie nie mam co pisać, bo pomimo utrzymującej się suszy, jej kolor nie bardzo się zmienił. Tak jak napisałam we wstępie – nuda…?

 

 

 

 

Przyroda

 

Kolejny bardzo gorący i bardzo suchy miesiąc za nami. Tutejsza roślinność radzi sobie z tym doskonale. Większość drzew jest nadal zielona i pełna liści. Nagusieńkie są tylko nieliczne drzewa, które kwitły już na przełomie lutego i marca. W lesie i ocienionych miejscach nadal jest bardzo zielono.

 

Musiałam się sporo nachodzić, aby z tej zieleni wyłuskać trochę jesiennych kolorów. Podobnie było rok temu, z tą różnicą, że wtedy zaskoczyły mnie drzewa, które kwitły w październiku. W tym roku nie znalazłam takich drzew. Może jest zbyt sucho?

 

 

 

Pogoda

 

 

 

To był niesamowicie suchy miesiąc. Padało tylko dwa razy. Były to szybkie, burzowe przejścia. Ciągle jest bardzo gorąco. Przyznam, że trochę tęsknię za swetrami i butami innymi niż sandałki, ale we wrześniu nie było okazji, aby je założyć. Wiem, przyjdą jeszcze czasy, że zatęsknię za tutejszym klimatem.???

 

 

 

 

Prognozy

 

Prognozy na drugą połowę października wyglądają obiecująco. Wtedy na termometrze powinny zacząć się pojawiać temperatury, które będzie mi łatwiej znosić. Myślę, że pod koniec miesiąca może nawet pojawić się okazja do założenia jakiegoś cienkiego sweterka.?

 

 

W prognozach  niewiele deszczu. Gdyby nie troska o rośliny i zwierzęta, wcale by mi to nie przeszkadzało. Brak przymusu pamiętania o parasolce i kurtce przeciwdeszczowej – to akurat mi się bardzo podoba.???

 

 

Dzisiaj mamy 1 października, a to oznacza, że za chwilę całe osiedle będzie przystrojone na Halloween.?? Już tydzień temu widziałam pierwsze przybrane domy.

 

 

Halloweenowe ozdoby pojawiają się w tutejszych sklepach już lipcu. Za to bombki i choinki można już kupować. Czy ktoś to przebije???  

PODOBNE WPISY:

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rae
Rae
2 lat temu

Oj, temperatur to ja Ci nie zazdroszczę wcale a wcale 🙂 Wolę jednak narzekać, ze jest za zimno 😉
U nas już jesień na całego – i drzewa kolor zmieniają, i jarzębina się czerwieni, grzybów podobno od metra (a tyle było narzekania, ze sucho i nie ma – susze faktycznie były, chociaż akurat w tym roku Małopolskę ominęły, ale grzybom najwyraźniej nie zaszkodziło 😉 )

A przystrojone halloweenowo domy muszą wyglądać super 😉 (Ale ozdoby świąteczne to i u nas można już gdzieniegdzie kupić 😉 )

@Fragmentator

Fragmenty codzienności i naszych podróży na Instagramie

3
0
Would love your thoughts, please comment.x

Paso Robles

PODRÓŻE