Top

W Porto byliśmy w listopadzie 2007 roku. Z dwójką naszych maluchów (Igorek nie miał nawet 2 lat) wyskoczyliśmy na weekend, aby zjeść lody (to dzieci) oraz bacalhau -ulubioną rybę Mojego Męża, dorsza.
Bez napinania się, bez intensywnego zwiedzania… Po prostu ciepłe powietrze, spacery i fenomenalna kuchnia. Pomimo iż w Porto spędziliśmy właściwie chwilę, z wielką przyjemnością wracam pamięcią do tamtego weekendu.

 

Porto-023

 

Portugalia ma w sobie niewymuszony czar. Odwiedziliśmy ją tylko trzy razy, ale wszystkie były szalenie miłe. Mimo iż pogoda zawsze płatała nam jakiegoś figla, w każdej chwili jestem gotowa podjąć kolejne wyzwanie.

 

 

 

W Porto mieszkaliśmy w samym sercu dzielnicy Ribeira. Najwięcej czasu spędziliśmy nad rzeką Douro, licząc barki i statki cumujące od strony Vila Nova de Gaia.
Osobiście sprawdziliśmy jak sprawił się uczeń Gustawa Eiffla, niejaki Teofil Seyrig, konstruując dwupoziomowy Ponte Dom Luis I, łączący brzegi rzeki.
Dzielnie dotarliśmy na wzgórze Penaventosa do Katedry – Se do Porto oraz kościoła Igreja Santa Clara.
Krocząc ulicą Kwiatów (Rua das Flores) oglądaliśmy pięknie zdobione kamienice, a na dworcu kolejowym Sao Bento podziwialiśmy ściany obłożone niebieskimi płytkami azulejos.

 

 

Nie wdrapaliśmy się co prawda na Torre dos Clerigos, nie spacerowaliśmy po plaży i wypiliśmy stanowczo za mało wina, ale zawsze można to zamienić w powody, dla których trzeba do Porto wrócić.

 

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna Julia Sokołowska

Och jak przyjemnie popatrzeć na znajome widoki! Ja tez byłam 3 razy – za każdym bardzo krótko – po kilka dni, w Porto też tylko chwilę, ale mam dokładnie takie same wrażenia, jak Ty! Niewymuszony czar, pyszne jedzenie, mili ludzie. Portugalia jest cudowna! Buziaki!

Btw, zdjęcia świetne! <3

Izabela
8 lat temu

Portugalia to dla nas ciągle słabo odkryty ląd. Dziwne, bo dotychczasowe wypady należały naprawdę do udanych. Prawdopodobnie decyduje odległość, bo jednak na krótkie wycieczki mamy zdecydowanie bliżej do Włoch. Może trzeba temu zaradzić 😉

@Fragmentator

Fragmenty codzienności i naszych podróży na Instagramie

2
0
Would love your thoughts, please comment.x