Top

podróż przez Stany Zjednoczone-stany-USA-Georgia-Alabama-Tennessee

Podróż przez Stany Zjednoczone

dzień 1

 

Piątkowe popołudnie, 12 lipca 2019 – zaczynamy nasze rodzinne wakacje! Dzisiaj pierwszy odcinek naszej podróży przez stany USA.

 

Przejechaliśmy 470 km przez 3 stany: Georgia, Alabama (z powodu objazdu) i Tennessee. Przystanek końcowy to Nashville. Dzisiaj tylko spacer do restauracji, kolacja i spanie. Zwiedzanie miasta jutro.?

 

podróż przez stany USA trasa Atlanta-Nashville stany Georgia, Alabama, Tennessee

 

Atmosfera w Downtown Nashville jest fantastyczna. Już o 10 rano niemalże z każdego mijanego lokalu dobiegała nas muzyka grana na żywo. I to nie tylko country, słychać tam także inne gatunki. Tylko przechodzić z miejsca na miejsce i chłonąć klimat kolejnych miejsc, ale na to nawet tydzień intensywnego pobytu by nie starczył, a my mieliśmy raptem dwie godziny. Pomimo dosyć ponurej pogody ścisłe centrum zrobiło na mnie bardzo fajne wrażenie.

 

co warto zobaczyć w Nashville atrakcje zwiedzanie stanu Tennessee

 

Czy Nashville jest ładnym miastem? Tego nie jestem pewna, uczucia mam dosyć mieszane, chociaż kolaż starych i nowoczesnych budynków przypadł mi do gustu. Jednak to co z Nashville wywiozłam, to wspomnienie niepowtarzalnego klimatu. Skoro tak to wygląda przed południem, to co tu dopiero mówić o wieczorach w Downtown Nashville.???

 

atrakcje zwiedzanie co warto zobaczyć w Downtown Nashville

 

 

 

Ciekawostka

Partenon w Nashville

co warto zobaczyć w Nashville Partenon w Parku Centennial atrakcje zwiedzanie

2500 West End Ave, Nashville, TN 37203

 

Daję słowo, że to nie Ateny, to nadal Nashville w stanie Tennessee.

 

W Parku Centennial stoi pełnowymiarowa (1:1) replika ateńskiego Partenonu. Replika przedstawia świątynię z okresu jej świetności, więc w jej wnętrzu nie mogło zabraknąć posągu Ateny. Gdyby ktoś, zwiedzając ruiny Akropolu uznał, że nie starcza mu wyobraźni, a bardzo chce wiedzieć, jak prezentował się Partenon – zawsze może „przybyć i zobaczyć” to w Nashville.?

 

Ja czułam się jak wśród scenografii na planie filmowym, ale może jest to jakiś pomysł na zapoznawanie ludzi z najwspanialszymi zabytkami świata??

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gregor.m
gregor.m
2 lat temu

Muzyki country nigdy nie słuchałem, ale po takich klubach z zainteresowaniem bym się przeszedł. No i mecz hokeja obowiązkowo.

@Fragmentator

Fragmenty codzienności i naszych podróży na Instagramie

1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Czerwiec w Peachtree City

podsumowanie miesiąca

Saint Louis

PODRÓŻE