Top

Maj upłynął nam pod znakiem zakończenia szkoły. Tutaj końcówka roku szkolnego nie wiąże się z rozprężeniem i labą. Zajęcia prowadzone są normalnie, uczniowe piszą testy i zaliczenia, nadal zadawane są prace domowe.

 

Ponieważ oceny wystawiane są do ostatniego dnia szkoły, świadectwa przysyłane są do domu pocztą, mniej więcej tydzień po zakończeniu roku szkolnego. W High School ostatni tydzień, włączając w to ostatni piątek szkolnego tygodnia, to maraton najważniejszych egzaminów.

 

Nie ma zmiłuj. Chyba, że oceny zdobyte w semestrze są tak dobre, że przysługuje możliwość zwolnienia z egzaminów, tak było w przypadku Bartka. Ale bez względu na wyniki takie zwolnienie nie obejmuje przedmiotów podstawowych takich jak: angielski, matematyka i biologia (9 Grade).

 

Maj był także miesiącem imprez i wręczenia nagród. Igorek odebrał dyplom i medal za wybitne osiągnięcia w nauce (7 Grade). 10 miesięcy po przeprowadzce do USA nasi Synowie z wynikami outstanding otrzymali promocje do następnych klas (Grade). Duma to zbyt słabe słowo, aby oddać to co czujemy.❤️

 

Przyznaję, że pośród tych wszystkich emocji nie bardzo skupiałam się na majowej aurze, ale jednego jestem pewna – w stanie Georgia tegoroczny maj oznaczał lato!

 

 

Maj w Peachtree City

 

Widok naszego osiedla właściwie niczym się nie różni od kwietniowego. Może poza tym, że miesiąc maj był bardzo suchy i przy tak wysokich temperaturach trawniki zaczęły wysychać.😕

 

 

 

Przyroda

Magnolia

 

Miesiąc maj zapamiętałam przede wszystkim jako miesiąc kwitnących magnolii. Jednak nie takich znanych z Europy – tamte odmiany kwitły tutaj już w lutym. W maju kwitła odmiana, której kwiaty były nieporównywalnie większe, wręcz ogromne. Niektóre kwiaty miały płatki wielkości mojej dłoni. Nie znam się na roślinach, ale to prawdopodobnie Magnolia wielkokwiatowa, znalazłam też nazwy: Southern Magnolia, Bull Bay, Sweetbay Magnolia, Magnolia Virginiana.

 

 

Jedwabne drzewo

 

Pod koniec maja zakwitła Albicja jedwabista zwana też min. jedwabnym perskim drzewem. Jest ich w naszej okolicy sporo i widok tych różowych puszków jest uroczy. W internecie znalazłam nawet nazwę Mimoza Tree, ale najczęściej pojawiały się: Persian Silk Tree, Pink Silk Tree, Albizia julibrissin.

 

 

Bez południa

 

W połowie maja dałam się nabrać, bo wydawało mi się, że zakwitły bzy, za którymi ogromnie tęskniłam i nie mogłam odżałować, że w stanie Georgia jest dla nich zbyt ciepły klimat. Okazało się, że to Lagerstremia indyjska, zwana też bzem południa – czyli nie była to taka totalna fatamorgana.🤩 Kwiaty tych drzew z daleka wyglądają jak kiście bzu, natomiast z bliska bardziej przypominają kwiaty kasztanowca. Niestety nie pachną tak jak bez.

 

 

Pogoda

Spodziewałam się, że tutaj w stanie Georgia maj będzie ciepłym miesiącem, ale my mieliśmy w Peachtree City – lato. I to naprawdę upalne! Temperatura bardzo często przekraczała 30 stopni. Niebo zazwyczaj było bezchmurne, bardzo mało padało.

Statystyki potwierdzają, że tegoroczny maj był odrobinę cieplejszy i bardziej suchy niż średnie dane dla tego miesiąca. Biorąc pod uwagę fakt, że ostatni tydzień maja rozpoczął okres wakacji letnich, może wcale nie powinno mnie to dziwić.😎

 

 

Prognozy

Prognozy pogody dla Peachtree City na wakacyjny miesiąc czerwiec zapowiadają ciepło i dużo słońca. Bardziej deszczowo, a raczej burzowo, może się zrobić w drugiej połowie czerwca. Gdyby mogło padać tylko w nocy, to wtedy nawet codzienne tzn. conocne opady zupełnie by mi nie przeszkadzały. Może trawa znów by nabrała ładnego zielonego koloru, a powietrze stało by się trochę lżejsze. No, ale mówimy o pogodzie i prognozach, a wiadomo – one się sprawdzają, albo nie.😜

 

 

Wiem, że w Polsce maj nie należał do najcieplejszych miesięcy. W naszej gminie w Szwajcarii były podtopienia, bo tak dużo i obficie padało. Mam nadzieję, że Was ominęły poważniejsze pogodowe kataklizmy i chociaż słońca może brakowało, to pewnie maj pachniał bzem, a na matury kwitły kasztany? 

PODOBNE POSTY:

@Fragmentator

Fragmenty codzienności i naszych podróży na Instagramie

Kwiecień w Peachtree City

podsumowanie miesiąca