Top

Kilka dni temu przesiadłam się iPhone 7 Plus na iPhone 11 Pro Max. W Internecie można znaleźć coraz więcej recenzji nowych telefonów od Apple oraz pierwsze zdjęcia zrobione przy ich użyciu. Brakuje mi jednak porównań do starszych modeli telefonów. Ten wpis to odpowiedź na taką potrzebę. Kolaże zawierają zdjęcia z telefonu iPhone 11 Pro Max oraz iPhone 7 Plus. Nie każdy przecież przesiada się z telefonu, który jest bezpośrednim poprzednikiem najnowszego modelu.

 

przykładowe zdjęcia tryb portretowy Portrait Mode iPhone 11 Pro Max photo 01

 

To nie jest recenzja telefonu iPhone 11 Pro Max. Nie zamierzam nikogo przekonywać do zakupu tego czy innego telefonu ze stajni Apple. Ale nie zamierzam też wdawać się w dyskusje na temat wyższości telefonów innych marek. Każdy dokonuje własnych wyborów i tak jak o gustach, tak i o tym nie będę dyskutowała.

 

Zaliczyłam kiedyś próbę przesiadki na system Android, ale przyznaję, że dosyć szybko się poddałam. Możliwe, że nie jest to kwestia funkcjonalności, a jedynie nabytych przyzwyczajeń. „Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka” – z tym też nie będę dyskutowała.

 

Jestem zadowolona z ekosystemu jaki tworzą sprzęty od Apple. Cenię sobie ich funkcjonalność oraz łatwość obsługi. Jednocześnie przyznaję, że wzorniczo Apple nie zachwyca mnie tak, jak to było dawniej. To nie jest ślepe zauroczenie, to świadomy wybór. Mój wybór.😁

 

Tyle tytułem wstępu, przejdźmy do konkretów…

 

 

Na obu telefonach zainstalowany mam system iOS 13. Tryb HDR był zawsze wyłączony. Kolaże zostały pomniejszone do takich rozmiarów, aby strona mogła dźwignąć ciężar grafik. Nie odbiło się to w sposób wyraźny na ostrości ani kolorystyce zdjęć.

 

Nie stosowałam żadnych osobistych ustawień, filtrów itp. Chciałam, aby zdjęcia były jak najbardziej „surowe”, chociaż to trochę dziwaczne określenie w stosunku do formatu JPEG. Jednak iPhone nadal nie oferuje zapisu w postaci RAW. W tym momencie celowo pomijam aplikacje zewnętrzne, które dają taką możliwość.

 

Zdjęcia pozostawiam bez komentarza i własnych ocen. Wszystko widać na załączonych grafikach. Wnioski niech każdy wyciągnie sam. Rozmiar kolaży: 1280 × 960, przestrzeń kolorów: RGB.

 

Ostre słońce, duże kontrasty


 

 

W cieniu

przykładowe zdjęcia iPhone 11 Pro Max photo 03

 

 

We wnętrzach

przykładowe zdjęcia iPhone 11 Pro Max photo
przykładowe zdjęcia iPhone 11 Pro Max photo 05

 

 

Tryb potretowy

przykładowe zdjęcia tryb portretowy Portrait Mode iPhone 11 Pro Max photo

w słońcu

przykładowe zdjęcia tryb portretowy Portrait Mode iPhone 11 Pro Max photo 04

 

przykładowe zdjęcia tryb portretowy Portrait Mode iPhone 11 Pro Max photo 05

we wnętrzu

 

Tryb nocny

przykładowe zdjęcia tryb nocny night mode iPhone 11 Pro Max photo 01

przykładowe zdjęcia tryb nocny night mode iPhone 11 Pro Max photo 03

 

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

@Fragmentator

Fragmenty codzienności i naszych podróży na Instagramie

Paso Robles

PODRÓŻE

Wrzesień w Peachtree City

podsumowanie miesiąca