Top

Na wstępnie należy zaznaczyć, że pobieranie zdjęć z czyjegoś konta na Instagramie jest bezprawne. Tym bardziej udostępnianie ich na swoim profilu – to nie Facebook. Trochę inaczej rzecz się ma, gdy zapytamy właściciela konta o zgodę. Jednak najbezpieczniejszym wyjściem jest repostowanie zdjęcia przez samego właściciela.

Instagram nie ma wbudowanej funkcji udostępniania zdjęć. Do repostowania zdjęć między kontami służą osobne aplikacje. Mamy spory wybór, również wśród bezpłatnych. Wystarczy w wyszukiwarce swojego sklepu wpisać hasła: „instagram repost”

Ja wybrałam aplikację REPOST FOR INSTAGRAM. I posłuży mi ona do przeniesienia niektórych zdjęć z profilu fragmentator na profil podrozenadgryzione. Aplikację mam zalogowaną tylko na konto fragmentator, ale można w niej zarejestrować więcej swoich kont.

 

 

Jak udostępnić zdjęcie z Instagrama na innym profilu?

W zakładce MEDIA (zdjęcie powyżej) widoczne są wszystkie opublikowane zdjęcia. Wybieramy to, które chcemy przenieść/repostować na innym profilu. Po naciśnięciu ikony REPOST (zdjęcie poniżej) można zdecydować, czy na zdjęciu ma być widoczne oznaczenie konta z jakiego pochodzi zdjęcie. Można również wybrać dla niego położenie oraz tło. Niektóre aplikacje dodają także swoje logo, inne same nakładają wszystkie oznaczenia.

 

Po kolejnym naciśnięciu przycisku REPOST, wyświetla się informacja, że opis oraz zdjęcie gotowe są do skopiowania i opublikowania na Instagramie. Naciskamy OK. Dalej w zależności od posiadanych aplikacji mogą się pojawić trochę inne ikonki, ale nas interesuje – COPY TO INSTAGRAM.

 

W tym momencie przechodzimy na swój Instagram. Zdjęcie otworzy się w sekcji edycji. Jeżeli macie kilka kont, to będzie to ostatnio aktywny profil. Nie można tego zmienić, więc jeżeli chcecie udostępnić zdjęcie na innym profilu trzeba odpowiednio wcześniej się na niego przełączyć. W tym momencie nigdzie nie widać na jakie konto jesteśmy zalogowani.

 

Zdjęcie, które chcemy repostować możemy poddać obróbce, ale chyba nie o to chodzi w udostępnianiu. Po ewentualnej edycji przechodzimy DALEJ.

 

Teraz w miejsce opisu wklejamy (chyba, że nie chcemy) oryginalny opis zdjęcia, który skopiował nam się do pamięci podręcznej telefonu. Tutaj także oznaczamy osoby i dodajemy lokalizację. Dopiero w tym momencie widać z jakiego konta będziemy udostępniać zdjęcie!

 

W tym samym kroku decydujemy również, czy zdjęcie chemy udostępnić osobom, które obserwują nasze konto  (OBSERWUJĄCY), czy wybranym osobom (DIRECT). Jeżeli na liście nie widać osoby, której chcemy udostępnić zdjęcie, możemy nazwę profilu wpisać w wyszukiwarkę.

 

Teraz pozostaje już jedno – UDOSTĘPNIJ/REPOSTUJ lub WYŚLIJ zdjęcie. Gotowe!

Jak widać cała procedura opiera się na schemacie kopiuj-wklej. W programie do udostępniania wrzucamy w pamięć podręczną wszystkie potrzebne dane, a po przejściu na Instagram wklejamy je i udostępniamy/wysyłamy¹. W dużym skrócie, bo po drodze jedna i druga aplikacja umożliwia nam edycję zdjęcia i danych.

 

Co zrobić, aby nie przegapić zdjęć

dodawanych na ulubionych kontach?

Moim zdaniem Instagram nie znalazł idealnego rozwiązania. Oczywiście mamy funkcję WŁĄCZ POWIADOMIENIA O POSTACH, ale powiadomienia to jednak nie gwarancja, że post nam się wyświetli. Ale jak to mówi nasz Igorek „zawsze coś”.

 

 

Jak na Instagramie włączyć powiadomienia o postach?

Możemy to zrobić bezpośrednio przy zdjęciu lub na profilu, z którego chcemy dostawać powiadomienia. Naciskamy prawą ikonkę w górnej belce i wybieramy opcję WŁĄCZ POWIADOMIENIA O POSTACH. Od tego momentu na telefonie (zgodnie z ustawieniami telefonu) będą się wyświetlały powiadomienia, za każdym razem gdy na obserwowanym profilu zostanie opublikowane nowe zdjęcie.

 

Jak widać operacja na profilu daje nam więcej opcji. Mamy np. możliwość kopiowania adresu profilu oraz blokowania użytkowników. Możemy także wysłać wiadomość do właściciela konta lub udostępnić profil wybranym osobom. Podejrzewam, że to jakiś kruczek prawny. Nie można udostępniać pojedynczych zdjęć, ale cały profil można.

 

Udostępnianie zdjęć, dzielenie się i polecanie jest na Instagramie możliwe. Wiecie co jest jeszcze możliwe…? Podglądanie! Ale może o tym przy innej okazji. Teraz możecie przeczytać o jeszcze innych udogodnieniach w aplikacji Instagram.

 

Zdjęcia zamieszczone w poście to skany z mojego Instagrama. Nie jestem pewna czy powinnam maskować nazwy profili skoro nie są to konta prywatne. Mimo wszystko starałam się robić zrzuty tych bardziej zaprzyjaźnionych kont. Jeżeli jednak życzycie sobie, aby Waszą nazwę zamaskować, to proszę o wiadomość. A tym, którzy nie będą na mnie krzyczeć, z góry dziękuję.

 

 


¹ Na swoim profilu zdjęcie udostępniamy. Do wybranej osoby (osób) zdjęcie wysyłamy. Tak różnicuje to Instagram.
² Jeszcze nigdy nie blokowałam czyjegoś profilu na Instagramie, ale to chyba jakaś opcja, która powoduje, że dla nas dane konto przestaje istnieć.

 

Udogodnienia w aplikacji Instagram

BLOGOWANIE & SOCIAL MEDIA NA LUZIE

Kwiecień. Co się u nas działo.

podsumowanie miesiąca