Top

Dzisiaj kilka zdań o Instagramie. Wiem, że nie wszyscy macie tam konta. Możecie ten post podesłać komuś, kto konto na Instagramie ma. A może sami zdecydujecie się na założenie swojego profilu.

 

Wpis jest dla osób odrobinę zaawansowanych. Czyli zakładamy, że konto na Instagramie już jest. W tym wpisie znajdziecie informacje o funkcjach i udogodnieniach, które już jakiś czas są dostępne, ułatwiają korzystanie z aplikacji, ale np. ja cały czas o nich zapominam.

Jeżeli chcesz utworzyć konto w aplikacji Instagram tutaj znajdziesz instrukcję. A jeżeli się wahasz, to przeczytaj: Dlaczego powinieneś mieć konto na Instagramie? Uwierzcie mi, Alabasterfox wie co pisze.

Na Vademecum Blogera znajdziecie sporo postów związanych z Instagramem, bo Beata sama szukała swojego pomysłu na tą platformę. Ja całkiem niedawno uczestniczyłam w dyskusji o tym, czy prowadzić jedno zróżnicowane konto, czy może zdecydować się na jedną tematykę lub jednolitą stylistykę zdjęć? A może założyć kilka kont? Nie tylko ja mam wątpliwości jak powinno wyglądać konto.

Może z powodu tych rozterek nadal traktuję Instagram trochę po macoszemu. Chociaż uważam, że jest on o wiele bardziej przyjazny w użytkowaniu niż Facebook. Aplikacja ma swoje wady, ale ma ich znacząco mniej od przyrodniego brata – Instagram został wykupiony przez Facebooka. Mimo to, Instagram nadal cechuje prostota, dlatego uparcie daję mu szansę.

Pomyślałam, że dobrze będzie przypomnieć sobie lub poznać

 

Udogodnienia w aplikacji Instagram

 

Kilka kont na Instagramie

Od czasu gdy w aplikacji wprowadzono możliwość przełączania się między różnymi profilami, posiadanie kilku kont na Instagramie przynajmniej teoretycznie powinno być łatwiejsze. Niestety udogodnienie to działa tylko na sprzętach z systemem iOS i Android. A może coś się zmieniło?

 

Dodaj różne konta do aplikacji Instagram

Aby przełączać się między profilami, należy najpierw wejść w opcje i zarejestrować wszystkie konta – DODAJ KONTO. W efekcie, na dolnym pasku menu, zobaczymy ikonkę naszego profilu. Bez względu na to, którego widoku akurat używamy, zdjęcie profilowe będzie zawsze widocznie. Czyli zawsze widać, na którym koncie aktualnie działamy.

 

Szybkie przełączanie kont na Instagramie

Jeżeli chcemy przełączyć się na inne z naszych kont, wystarczy nacisnąć ikonkę profilową w prawym dolnym rogu. Następnie z górnej belki, z rozwijanej listy wybieramy konto, na które chcemy się przełączyć. Prosta sprawa prawda?

 

 

Nie tylko kwadratowe zdjęcia

Przy okazji ostatnich porządków na moim koncie, przymomniało mi się jeszcze jedno udogodnienie, które Instagram wprowadził już dosyć dawno. Nie musimy już ograniczać się tylko do zdjęć o proporcjach 1:1. Czy to koniec kwadratowych zdjęć na moim Instagramie? Oczywiście, że nie, ale fajnie jest mieć alternatywę.

 

Jak wstawić na Instagram nie kwadratowe zdjęcie

Mówiłam już, że uwielbiam Instagram za prostotę? W tym przypadku sprawa także jest bajecznie prosta. Gdy aplikacja rozpozna, że zdjęcie ma inne proporcje niż kwadrat, z jego lewej strony pojawi się ikonka. Dzięki niej zdecydujecie, czy zdjęcie ma być kwadratowe czy o oryginalnych proporcjach.

 

Kolaże i minifilmy na Instagramie

A dwie inne ikonki, które tam widać? Pierwsza z prawej przełączy nas do aplikacji LAYOUT, w której utworzymy kolaż zdjęć. Druga przełącza do aplikacji BOOMERANG – za jej pomocą nakręcimy minifilmik. Są to zewnętrzne aplikacje Instagramu, które trzeba pobrać osobno, ale obie udostępnione są bezpłatnie.

 

 

Porządki na Instagramie

Chociaż ciągle powtarzałam, że nie lubię jednostajnych i zbyt spójnych graficznie kont, to jednak zdecydowałam się na podzielenie własnego. Założyłam drugi profil „podrzenadgryzione”, na którym będę publikowała tylko zdjęcia z odwiedzonych przez nas miejsc. Dlatego tego typu zdjęcia znikną z instagramowego „frgmentatora”.

 

Edytowanie informacji o zdjęciach

Przy okazji porządków na Instagramie można nie tylko kasować zdjęcia, których już nie chcemy. Możemy edytować bądź usuwać opisy, hasztagi, oznaczenia osób oraz lokalizacje.

Na swoim profilu wybieramy zdjęcie, które chcemy edytować (ewentualnie usunąć lub udostępnić). Lista opcji pojawi się po naciśnięciu prawej ikonki w górnej belce zdjęcia. Później dotykamy tego pola, którego dane chcemy zmienić. (Zaznaczone na zdjęciu powyżej.) I działamy…

 

W kolejnym wpisie znajdziecie informacje m.in. o tym jak wygląda  udostępnie zdjęć na Instagramie.

Jestem ciekawa czy korzystacie ze wszystkich udogodnień jakie dzisiaj oferuje Instagram? A jakie jest Wasze zdanie o możliwości publikowania zdjęć w innych proporcjach niż kwadrat?

 

Udostępnianie zdjęć na Instagramie

BLOGOWANIE & SOCIAL MEDIA NA LUZIE