Top

Urlop 2021-dzień 9

 

Jeszcze przed wyjazdem zapowiedziałam Mężowi, że w trakcje naszej stacjonarnej części urlopu, nie zamierzam nigdzie jeździć i niczego zwiedzać. Prawie dotrzymałam słowa.?

 

Prawie, bo sama zaproponowałam wyjazd do Tirany. Ale to było małe odstępstwo od mojego postanowienia o całkowitym lenistwie. W Tiranie zjedliśmy obiad, a kilka zdjęć, które zaraz wrzucę, cyknęliśmy w drodze do i z restauracji.

 

 

 

W Tiranie byliśmy trzeci raz i trzeci raz poszliśmy do tej samej restauracji. Dlaczego?

? Bo wiemy, gdzie w pobliżu znajduje się podziemny parking (Skanderbeg Square Underground Parking/Parking Nentokesor Sheshi Skënderbej).

? Bo spacer z parkingu do restauracji jest przyjemny, a po drodze mija się charakterystyczne miejsca Tirany (m.in. Plac Skanderbega, Meczet Centralny, Bunk’Art 2, Wieżę zegarową, Memoriał 100-lecia Niepodległości).

? Bo w restauracji można płacić kartą.

? Bo to restauracja włoska, a jedzenie jest ok.

Mowa o

 

Casa della Pasta

restauracja znajduje się w Taiwan Complex/Kompleksi Taiwan

(Parku Rinia, Rruga Ibrahim Rugova 3, Tirana 1001, Albania)

 

Po obiedzie wróciliśmy do samochodu inną drogą i to by było na tyle naszej aktywności. Trochę dłuższy spacer po Tiranie zrobiliśmy sobie cztery lata temu, na blogu jest o tym wpis. Dzisiaj bez wyrzutów sumienia wróciliśmy do apartamentu, aby kontynuować wakacyjne lenistwo.?

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

@Fragmentator

Fragmenty codzienności i naszych podróży na Instagramie