Top

W poprzednim wpisie pokazałam migawki z naszego spaceru po Schaffhausen. Przy lepszej pogodzie kolejnym przystankiem byłby wodospad Rheinfall, ale ponieważ aura była bardzo niepewna pojechaliśmy do kolejnego miasteczka. To szwajcarska perełka – Stein am Rhein.

 

Nie opuściliśmy kantonu Schaffhausen, nadal jesteśmy na północy Szwajcarii, tuż przy niemieckiej granicy. Tutaj rzeka Ren łączy się z Jeziorem Bodeńskim i to tutaj, moim zdaniem, znajduje się najpiękniejsza starówka w Szwajcarii. To pozycja z listy „must see in Switzerland”.

 

 

Wąskie, brukowane uliczki, przepięknie malowidła na fasadach kamienic, domy z muru pruskiego oraz charakterystyczne dla tego regionu wykusze – to wszystko tworzy wręcz bajkowy wygląd miniaturowej starówki Stein am Rhein.

 

W sezonie przez to małe miasteczko przewijają się tłumy, wręcz tabuny turystów. Dobrze, że większość przepięknych ściennych malowideł znajduje się nad poziomem ludzkich głów. Nigdzie indziej w Szwajcarii, ani na świecie, nie widziałam tak pięknie ozdobionych domów i to w takiej ilości.

 

Za każdym razem jestem oszołomiona, zauroczona i za każdym razem odnajduję jakiś detal, którego wcześniej nie wypatrzyłam. To miejsce nie tyle przenosi w czasie, co wprowadza w świat jak z bajki. Starówka Stein am Rhein jest tak piękna, że gdyby ktoś stworzył taką scenografię, to pewnie bym uznała, że ostro zaszalał. 😉

 

 

 

W Szwajcarii nie brakuje miast z pięknymi starówkami. Ta w Stein am Rhein należy do jednych z najmniejszych, ale i najpiękniejszych. To miejsce naprawdę warto zobaczyć!

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

@Fragmentator

Fragmenty codzienności i naszych podróży na Instagramie

Schaffhausen

PODRÓŻE