Top

Miniony miesiąc kojarzę przede wszystkim z wizytami u lekarza. A przecież we wrześniu trochę się działo…

 

Wyjazdowe weekendy

Na początku miesiąca zrobiliśmy sobie dwa weekendowe wypady. Najpierw włoski, a później polsko-niemiecki. Najlepiej wspominam Wenecję, ale Berlin, który widziałam pierwszy raz, bardzo mile mnie zaskoczył. To miasta o całkowicie różnym klimacie. Wenecja jest nieporównanie ładniejsza i bardziej klimatyczna.  Berlin wydaje się być całkiem przyjazny, chociaż nie przepadam za tak wielkimi miastami.

 

Piątkowe pisanie

Chociaż staram się codziennie usiąść przed komputerem i pisać, jak widać po blogu – zmian nie ma.  Lepiej mi idzie pisanie odręczne, ale tracę zapał, gdy pomyślę o przepisywaniu tych tekstów za pomocą klawiatury. Jedyne do czego udało mi się sprężyć, to piątkowe podsumowania tygodnia.

W tych wpisach pokazałam min. dwa świetne miejsca w Szwajcarii.

 

Erlach

Erlach to malutka miejscowość nad jeziorem Biel. To jedno z pierwszych miejsc, jakie odwiedziliśmy po przeprowadzce do Szwajcarii. Spacer szlakiem „Heideweg” na wyspę św. Piotra pokonaliśmy pchając przed sobą wózek z maleńkim Bartkiem. A teraz Bartek ma już wąsy. 

 

Lodowiec Aletsch

Szwajcaria to oczywiście także, a może przede wszystkim góry. Gdy my we wrześniu spacerowaliśmy włoskimi uliczkami, Bartek ze szkolną wycieczką kroczył panoramiczną trasą na Aletsch – Szwajcarski Szlak Lodowcowy. Lodowiec Aletsch jest największym lodowcem w Europie i warto go zobaczyć chociażby z punktu widokowego Gletscherblick (Bettmerhorn).

 

Meksyk w Szwajcarii

Jeżeli ktoś zapragnie znaleźć w Szwajcarii bardziej egzotyczne klimaty, polecam restauracje El Mosquito. To jedno z tych miejsc, które z koleżankami najczęściej wybieramy na babskie wieczory. Tym razem wybrałyśmy się na tyle wcześnie, że bez problemu mogłam obcykać sale. Tam zachwycają nas nawet łazienki.

 

Więcej szczegółów z minionego miesiąca można poznać we wcześniejszych piątkowych wpisach. Nie wiem czy utrzymam ich formułę, bo aż tyle się u nas nie dzieje, abym co tydzień miała o czym napisać. Jeszcze nie zdecydowałam.

 

My wraz z październikiem rozpoczęliśmy ferie jesienne. I chociaż zazwyczaj narzekałam, że trwają one 3 tygodnie, to gdy ostatnia reforma skróciła je do 2 tygodni, nagle strasznie mi brakuje tych dodatkowych 7 dni. Gdyby je dodali do ferii letnich, to bym pewnie nie grymasiła, ale one zostały odjęte z puli wolnych dni i dzieci w ten sposób mają w ciągu roku jeszcze mniej dni wolnych od nauki.

Mimo to wybieramy się w tym czasie do Polski, więc od najbliższego wtorku do kolejnego będziemy w moim rodzinnym mieście, czyli w Łodzi. Postaram się w tym czasie odezwać, chociaż pobyt mamy bardzo ambitnie zaplanowany. 

No to wkraczamy w październik – życzę Wszystkim

Schönes Wochenende!

podsumowanie miesiąca