Top

Ostatnia niedziela listopada, ostatnia niedziela cyklu prezentowego. Skoro prezenty wybrane, to może je zapakujemy?

DIY to zupełnie nie moje klimaty. Z góry przepraszam jeśli mój wpis nie spełnia wymogów, ale chodzi mi raczej o podsunięcie pomysłu niż narzucanie rozwiązań.

Dzisiaj pokażę Wam mój podstawowy, świąteczny zestaw kolorystyczny oraz prostą metodę na efektowne przewiązanie prezentu.

 

 

Ozdobne pakowanie prezentów

Co potrzebujemy:

 • Nożyczki
 • Klej
 • Taśmę klejącą
 • Klej gumę lub inny
 • Papier do pakowania
 • Tasiemki, wstążki w różnych kolorach
 • Drobne ozdoby (najlepiej płaskie lub np. w formie gotowych naklejek)

 

 

Wiązanie prezentu – co zamiast kokardki?

Może zainteresuje Was taki sposób obwiązania prezentu? Bartuś był niedawno u kolegi na urodzinach, tak zapakowaliśmy prezent…

pakowanie prezentów 11

Zrobiłam małą wariację w programie graficznym – zobaczcie jak różny efekt można uzyskać zestawiając różne kolory papieru i wstążek.

pakowanie prezentów 12

Ale my dzisiaj pakujemy prezenty na święta. Moje ulubione kolory na tą okazję to srebro, złoto i biel. To jak – pakujemy kolejny prezent?

 

 

Ozdobne przewiązanie prezentu

boki prezentu

Potrzebujemy:

 • Opakowany już prezent (ja wykorzystałam lewą stronę złotego papieru)
 • Wstążki (przycięte tak aby tworzyły obwód a i b)
 • Nożyczki
 • Taśma klejąca (polecam dwustronną)

 

pakowanie prezentów_ozdobne przewiązanie

 

 1. Przewiązujemy prezent czterema wstążkami (po obwodzie a). Tak aby tworzyły pierścienie. Jeżeli użyjecie taśmy dwustronnej będzie to ładniej wyglądało. Ja już takiej nie miałam.
 2. Przycinamy cztery kolejne wstążki (obwód b). Kładziemy prezent „reprezentacyjną stroną” do góry i przeplatamy. Z pewnością to znacie. Nad wstążką, pod wstążką, nad wstążką, pod wstążką. Kolejna wstążka odwrotnie: pod wstążką, nad wstążką, pod…
 3. Gdy splot po jednej stronie jest gotowy, odwracamy pakunek. Po tej stronie można powtórzyć wzór lub tylko podkleić wstążki.
 4. Całkiem proste – prawda? I oferuje szereg możliwości, nie tylko kolorystycznych. Można przeplatać wstążki w dowolnej kombinacji ilościowej. U mnie 4×4, ale może być 3×3, 2×3, 5×3 – warto się pobawić.

 

 

Efektowny drobiazg

Inny bardzo prosty sposób na ozdobienie prezentu, to szeroka tasiemka i dowolne drobne ozdoby. Ja użyłam szerokiej białej wstążki i kombinowałam z dodatkami, które miałam.
Poniżej kilka pomysłów:

Ostatecznie zdecydowałam się na dołożenie złotej, węższej wstążki i przykleiłam jedną z gwiazdek. Nic wielkiego. Tak prezentują się moje świąteczne upominki.

 

Jak widzicie kawałek papieru to dobry początek, ale przyda się coś więcej. Skrawki papierów, materiałów, może drobne ozdoby, które chowacie gdzieś w szufladach. Zapomniane naklejki czy koraliki. Mazaki, kredki, farby, sznurki itp.

W każdym domu znajdzie się sporo skarbów – wystarczy poszukać lub… trzeba wybrać się na zakupy, przynajmniej po papier. ;) Ja w tym roku nie musiałam. Pooglądałam skarby wystawione w różnych sklepach, ale zakupów nie robiłam, mam jeszcze zapasy z poprzednich lat.

 

Owocnego gromadzenia „świecidełek”
i ogromnej frajdy podczas pakowania świątecznych prezentów.

 

 

Prezentowe posty:

pomysł na prezent dla kobiety
Wybieramy prezent dla kobiety
prezent-dla-mężczyzny-chłopaka-
Wybieramy prezent dla mężczyzny
pomysł-na-prezent-dla-babci-i-dziadka-koc-
Wybieramy prezent dla babci i dziadka
pomysł-na-prezent-dla-dziecka
Wybieramy prezenty dla dzieci

 

 

Jeżeli ten wpis okazał się interesujący lub po prostu lubisz autorkę
– możesz nas polubić lub/i polecić.
♥ Bardzo Ci Dziękuję ♥
[fb_button][bws_googleplusone display=”plusone,share”]