Top

Uwielbiam street art. Szczególną miłością darzę murale. Uwielbiam ten rodzaj sztuki ulicznej i gdy tylko gdzieś mogę pooglądać wielkoformatowe malowidła, nie omijam takich miejsc. Podobnie było w Miami. Dzielnica Wynwood była obowiązkowym punktem na mojej liście „must see in Miami”.

 

 

Wynwood to dawna dzielnica magazynowa, a dzisiaj galeria na świeżym powietrzu i kulturalna oaza Miami. Ściany kiedyś pustych budynków zdobią wielkoformatowe prace artystów sztuki ulicznej z całego świata.

 

Cechą charakterystyczną street art jest tymczasowość. Podobno malowidła okresowo zastępowane są nowymi pracami. Spacer ulicami tej dzielnicy może wyglądać zupełnie inaczej dzisiaj i za rok. Z jednej strony trochę szkoda, bo niektóre murale to prawdziwe arcydzieła, z drugiej to fascynujące.

 


Zdjęcia można oglądać w oryginalnym rozmiarze – kliknij w wybraną grafikę lub galerię zdjęć.
!

 

 

Wynwood to raj nie tylko dla wielkich mistrzów street art. Swoją przestrzeń dostają tu także początkujących twórcy i innowatorzy sztuki plenerowej. Poza malarstwem, można tu podziwiać m.in. rzeźbę oraz różnorodne konstrukcje o charakterze artystycznym, często w połączeniu z funkcją użytkową.

 

Miami posiada wspaniałą artystyczną dzielnicę, która kipi kolorem i życiem. W starych magazynach powstały nie tylko galerie, także restauracje, bary, kawiarnie oraz sklepy. My spędziliśmy w Wynwood ponad 3 godziny, a odnoszę wrażenie, że nie zobaczyliśmy nawet połowy z tego, co oferuje ta dzielnica.

 

 

Wynwood znajduje się kilka minut jazdy od centrum Miami, w pobliżu dzielnicy Miami Design District. Ja jestem tym miejscem oczarowana. Wiem, że Miami to legendarne plaże, ale dla mnie Wynwood to jedna z większych atrakcji całej południowej części stanu Floryda.

 

 

Dojazd i godziny otwarcia Wynwood

 

Aby podziwiać murale w Miami, wystarczy w nawigację wpisać: Wynwood, Miami, Floryda. Można także skierować nawigację na: Wynwood Walls – 2520 NW 2nd Ave, Miami, FL 33127.

 

Poza parkingami można parkować na ulicach, ale należy uważać na oznaczenia. Część miejsc zarezerwowana jest tylko dla okolicznych mieszkańców lub samochodów dostawczych. W dzielnicy widziałam sporo policji i parkowanie samochodów było skrupulatnie nadzorowane. Postój na ulicy jest płatny. My opłatę wnosiliśmy za pomocą aplikacji telefonicznej.

 

W internecie podawane są godziny otwarcia, ale dotyczą one Wynwood Walls. To ogrodzony teren, który faktycznie może być niedostępny w określonych dniach i godzinach. Ale murale znajdują się w całej dzielnicy, więc warto się tam wybrać, tak czy inaczej. Szczególnie jeśli kogoś art street kręci równie mocno jak mnie.🤩🤩🤩

 

 

Świetne murale oglądałam kiedyś w Montrealu. W pamięci mam także murale w dzielnicy La Candelaria w Bogocie. Ale chyba już zawsze największy sentyment będę miała do murali w moim rodzinnym mieście, w Łodzi.

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

@Fragmentator

Fragmenty codzienności i naszych podróży na Instagramie

Luty w Peachtree City

podsumowanie miesiąca