Top

Podróż przez Stany Zjednoczone

dzień 12

 

Dzisiaj przejechaliśmy 140 km. Opuściliśmy teren Parku Wielkiego Kanionu, ale nie opuściliśmy stanu Arizona. Po drodze zatrzymaliśmy się w miasteczku Williams, przy historycznej drodze 66. Spać będziemy w Flagstaff.

 

 

 

 

Wielki Kanion Kolorado

lot helikopterem

Dzisiaj rano lataliśmy helikopterem nad Wielkim Kanionem. Pogoda była idealna, widoki bajeczne. Próbowaliśmy robić zdjęcia i filmy, ale albo słońce było zbyt ostre, albo akurat tak lecieliśmy, że wszystko odbijało się w szybach. Materiał zdjęciowy mamy słaby, ale w pamięci pozostaną widoki, które podziwialiśmy na żywo.

 

 

To była fajna przygoda, ale duży wydatek. Za Synów, 16 i 13 lat, opłata wynosiła tyle samo co za dorosłych.? Dla nas ten lot był symboliczny, świętowaliśmy w ten sposób pierwszą rocznicę przeprowadzki do USA. I chociaż wspomnienia są bezcenne, to ze względu na koszt przelotu, nie mogę z czystym sumieniem polecić takiej atrakcji.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Mieliśmy farta, że lot na Wielkim Kanionem odbył się przy fantastycznej pogodzie. Jakieś 15 minut po wylądowaniu zaczęło padać. Prognozy na resztę dnia były złe, więc Park Wielkiego Kanionu opuściliśmy wcześniej niż zakładaliśmy.

 

Tego dnia do przejechania mieliśmy jedynie 140 km, więc po drodze zrobiliśmy sobie przystanek w

 

 

 

Williams

Williams jest zapleczem sypialnianym Wielkiego Kanionu. Noclegi są tu znacznie tańsze w porównaniu do tych na terenie Parku. Dojazd samochodem zabiera około godziny. Z Williams na teren Parku Wielkiego Kanionu można dojechać także pociągiem.

 

 

Williams leżało przy legendarnej drodze 66 i chociaż oficjalnie Route 66 już nie istnieje, bardzo duża część miasteczka wciąż do niej nawiązuje. Pogoda nam nie dopisała, ale i tak uważam, że miasteczko ma swój urok.

 

 

U.S. Route 66

Słynna Route 66, to trasa, która w roku 1926 połączyła Chicago z Los Angeles. 10 lat później droga prowadziła aż do Santa Monica. Trasa biegała przez 8 stanów: Illinois, Missouri, Kansas, Oklahoma, Teksas, Nowy Meksyk, Arizona, Kalifornia. 4000 km drogi połączyło wschód Stanów Zjednoczonych z zachodnim wybrzeżem kraju.

 

W roku 1985, Mother Road została skreślona z listy autostrad krajowych, ponieważ przestała odpowiadać wymogom nowoczesnych dróg międzystanowych. Zastąpiła ją autostrada Interstate 40.

 

Ponad 2000 km istniejących fragmentów U.S. Route 66 uznano za narodową drogę krajobrazową i oznaczono jako Historic Route 66. Można ją odnaleźć w stanach: Illinois, Missouri*, Nowy Meksyk, Arizona.

 

 

Inny fragment U.S. Route 66 widzieliśmy w Saint Louis (stan Missouri).

 

W naszym stanie letnia przerwa wakacyjna dobiega końca. Nasza wyprawa przez stany USA weszła w etap końcowy. Nawet pogoda się zmieniła.☔️

 

Od jutra obieramy kierunek dom, ale przed nami jeszcze kilka stanów i kilka kolejnym miejsc do zobaczenia. Jutro przekroczymy granicę stanu Nowy Meksyk i będziemy zwiedzali stare miasto w Albuquerque.

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

 

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kinga | Blondynkanaswoim

Nawet nie wiedziałam, że Route 66 oficialnie już nie istnieje. Bardzo chciałabym kiedyś zrobić sobie taką wycieczkę, przejechać się tą trasą i zobaczyć Wielki Kanion, niestety znam mniej więcej koszt takiej wyprawy, więc póki co muszę zadowolić się zdjęciami i relacjami innych 🙂

Iza
Iza
2 lat temu

Gdy mieszkałam w Europie, nawet nie interesowałam się tym kierunkiem, ale zawsze słyszałam, że do Stanów najdrożej jest się dostać, ze względu na ceny biletów. W tym kontekście, prognozy, których nie rozumiem, ale na które czasami trafiam, że ceny biletów mają spadać, brzmią zachęcająco. Wiz już nie ma, więc teoretycznie powinno być chociaż trochę taniej i łatwiej. Jestem pewna, że kiedyś i tutaj dotrzesz?

Magdalena Majchrzak
Magdalena Majchrzak
2 lat temu

Wow, ten lot helikopterem musiał być niesamowity!

@Fragmentator

Fragmenty codzienności i naszych podróży na Instagramie

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Albuquerque

PODRÓŻE