Top

Lipiec był w stanie Georgia drugim miesiącem wakacyjnym. Nie mam zbyt dużo pogodowych spostrzeżeń, właściwie to zastanawiał się, czy nie wystarczy skopiować wpisu z czerwca.? Ale dla pamiętnikarskiej przyzwoitości, oto mini podsumowanie miesiąca lipca.  

 

Lipiec był miesiącem naszego rodzinnego wakacyjnego wyjazdu i chociaż trwał on tylko nieco ponad dwa tygodnie, to przyznam, że ogólne wakacyjne rozprężenie spowodowało, że z mniejszym zaangażowaniem śledziłam lipcową pogodę. Było ciepło, tyle zapamiętałam.?

 

 

 

Lipiec w Peachtree City

 

 

Naprawdę lipiec niczym szczególnym nie różnił się od czerwca, co widać na tych zdjęciach.

 

 

 

 

Przyroda

 

Lipiec nadal kwitł bzem południa. Nie wiem czy znam inne drzewa, które aż tak długo zachowują kwiaty. Szkoda, że nie mają jakiegoś ładnego i bardziej intensywnego zapachu, bo w naszej okolicy rośnie ich mnóstwo, ale cieszą tylko oczy, zapachu brak.??‍♀️

 

 

 

 

Pogoda

 

 

 

I co można powiedzieć o lipcu w Peachtree City? Było ciepło, naprawdę ciepło. A gdy dodać, że ze względu na wilgotność powietrza temperatury odczuwalne są tu średnio o 5 stopni wyższe – mamy obraz naprawdę gorącego lipca.???

 

 

 

Prognozy

 

 

Prognoza pogody dla Peachtree City na sierpień, to właściwie jedno wielkie zawiadomienie o burzach. W zeszłym roku byliśmy już tutaj o tej porze roku i faktycznie był to bardzo gorący, ale również bardzo mokry miesiąc. To nie jest moja ulubiona pogoda. Prawdę mówiąc jestem już bardzo zmęczona upałami i chętnie bym powitała temperatury o jakieś 10 stopni niższe. No, ale takie temperatury prognozowane są na noc, a w ciągu dnia nadal powyżej 30 stopni. Dużo, stanowczo za dużo jak dla mnie.?

 

 

My zaczęliśmy tutaj nowy rok szkolny. Nie jest to dla nas jakimś szokiem, bo to jedynie tydzień wcześniej, niż by to miało miejsce w naszym kantonie w Szwajcarii. Za to pewnie większość z Was nadal rozkoszuje się atmosferą wakacji? ????

PODOBNE POSTY:

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rae
Rae
2 lat temu

Ale te trawy śliczne, lubię takie 🙂
A co do temperatur, to w Polsce ostatnie parę lat niestety tez jest zdecydowanie zbyt ciepłe 😉 Za to od dwóch dni w końcu normalna temperatura 😀
Wakacyjnie natomiast – w sobotę wyjezdzamy do Bawarii 😉

Iza
Iza
2 lat temu
Reply to  Rae

Rae jak miło, że jesteś. 🙂
To dziwne czytać, że wybieracie się na wakacje, gdy tutaj już normalna gonitwa roku szkolnego. Mam nadzieję, że Bawaria będzie fajnym zwieńczeniem wakacji. 🙂
Ja też lubię trawy ozdobne, takie czerwone zawsze kupowałam jesienią na taras, miło mi się kojarzą, z tą różnicą, że tutaj można było je już kupić w czerwcu, to było dla mnie dziwne, bo trawy ozdobne to dla mnie ewidentna oznaka jesieni, no a w czerwcu wcale nie miałam ochoty myśleć o jesieni. ;-P

Rae
Rae
2 lat temu
Reply to  Iza

Tak, całkiem przyjemnie było, temperatury też super, akurat do zwiedzania i łażenia. Oprócz jednego dnia, kiedy lało (ale pojechaliśmy do Monachium, chłopaki zwiedzili stadion Bayernu, a ja się wymigałam i dla odmiany w spokoju połaziłam po muzeum Munich Residenz).
Tylko krótko, mogłabym jeszcze z tydzień co najmniej 😉 Ale za to spełniłam marzenie z dzieciństwa i zobaczyłam zamek Neuschwanstein, tylko strasznie mi żal, że w środku nie można było robić zdjęć.

@Fragmentator

Fragmenty codzienności i naszych podróży na Instagramie

3
0
Would love your thoughts, please comment.x

San Francisco

PODRÓŻE