Top

Dzisiaj wszystkie zdjęcia w poście obrazkowym oglądacie dzięki uprzejmości naszego Starszego Syna. Bartuś nie ulega namowom i nie chce zamienić komórki na aparat fotograficzny, a szkoda, bo wydaje nam się, że ma oko. Mimo wszystko cyknął kilka fotek. Zrobił to tylko dla mnie, „bo wiesz mamo, tam była przede wszystkim fajna zabawa”.

 

Zermatt – Gornergrat -Matterhorn

 

W zeszły czwartek Bartek pojechał na całodniową wycieczkę klasową. Pierwsza część wyprawy to przejazd kolejką z Zermatt na Gornergrat. Najstarszą w Szwajcarii kolejką elektryczną. To jednocześnie najwyżej położona odkryta kolej zębata w Europie. Po 33 minutach jazdy staje się na wysokość ponad 3100 metrów i spogląda na lodowce oraz 29 szwajcarskich czterotysięczników. W tym ten najbardziej rozpoznawalny – szczyt Matterhorn.

 


Aby obejrzeć zdjęcia w oryginalnym rozmiarze, kliknij w wybraną grafikę.
!

 

 

Wieczorem cała klasa stanęła przed budynkiem Parlamentu na Bundesplatz w Bernie aby obejrzeć pokaz świateł. Klejnot gór, to półgodzinna produkcja, która obrazuje min. powstanie Alp i szczytu Matterhorn. To historia o tym jak ludzie próbowali zdominować naturę, ale ostatecznie musieli nauczyć się ją szanować, chronić i współistnieć. Ostatnie pokazy odbędą się w najbliższą niedzielę. Ale dla tych, którzy nie mogą stanąć na berneńskiej starówce – poniżej fragmenty pokazu.

 


Więcej informacji o imprezie i pokazie świateł znajdziecie tutaj. Z tej strony pochodzi także film.

 

Dzień z życia blogera

UŚMIECHNIJ SIĘ