Top

W 2020 roku Nowy Jork wzbogacił się o kolejną platformę widokową, przy okazji bijąc różne rekordy. Ale czy faktycznie warto wybrać się do Edge?

 

Najwyżej umiejscowiona odkryta platforma widokowa na półkuli zachodniej. Cud nowoczesnego projektu inżynieryjnego i konstrukcyjnego. Taras wystający z bryły najwyższego budynku Hudson Yards i trzeciego najwyższego biurowca w Nowym Jorku. Zainteresowani?

 

Edge

Lokalizacja: Nowy Jork, 30 Hudson Yards

 

Myślę, że już tylko to👆 jedno zdjęcie daje odpowiedź na pytanie, czy warto wybrać się do Edge.😁

 

The Edge znajduje się na 100. piętrze najwyższego budynku w dzielnicy Hudson Yards. Nie będzie żadnego problemu z jego zlokalizowaniem, również ze względu na charakterystyczny trójkątny kształt. Wejście i kasy biletowe znajdują się na 4. piętrze The Shops at Hudson Yards. My kupiliśmy bilety przez internet (https://www.edgenyc.com/en/buy-tickets).

 

 Jak oglądać zdjęcia? Kliknij w galerię lub grafikę – zdjęcie wyświetli się w oryginalnym rozmiarze.

 

 

Po przejściu kontroli biletowej, bezpieczeństwa i korytarzy wystawowych dochodzi się do windy. Podróż na górę zajmuje 60 sekund, a jeździe towarzyszy niesamowita projekcja.

 

The Edge podzielony jest na dwie części. Część zamkniętą – panoramę Nowego Jorku ogląda się przez okna. Zewnętrzny taras, otoczony pochyłym szkłem, które potęguje wrażenie unoszenia ponad miastem. Niesamowite!  W szczycie tarasu znajduje się mały fragment podłogi także wyłożony szkłem. Jeśli widok z tego miejsca nadal nie wywołuje dreszczy, to za 185$ można zawisnąć na krawędzi budynku ponad tarasem.

 

 

Właściciel Edge obiecuje 360-stopniowym widok na Nowy Jork, chociaż na stronie nie widziałam, aby wspominał, że dotyczy to tylko oszklonego piętra. Jednak dla mnie to położony piętro niżej taras widokowy jest wisienką na tym torcie.

 

Widok na centrum Nowego Jorku i New Jersey po drugiej stronie rzeki Hudson. Ellis Island i Liberty Island ze Statuą Wolności. Manhattan w całej okazałości. I oczywiście drapacze chmur m.in.: 1 World Trade Center, Central Park Tower (i skrawki Central Parku), One Vanderbilt, 432 Pak Avenue, Empire State Building, Chrysler Building.

 

Dla mnie każde miejsce, które oferuje panoramę Nowego Jorku jest dużą atrakcją. To co wyróżnia Edge, to pochylone bariery otaczające taras, na całej długości szklane oraz lokalizacja w dzielnicy Hudson Yards.

 

 

 

Obserwatorium Edge powstało trochę w kontrze do znanych z Manhattanu: Empire State Building, One World, Top of The Rock czy nowiutkiego Summit One Vanderbilt. Wszystkie one mają własny klimat i zalety. The Edge oferuje trochę inną perspektywę Nowego Jorku, no i musiałam sprawdzić te pochylone szklane ekrany. Było warto!!!😅🤩😍

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

@Fragmentator

Fragmenty codzienności i naszych podróży na Instagramie

Vessel

PODRÓŻE