Top

Całkiem niedawno wspominałam o Polskich Szkołach Internetowych Libratus. Wiem, że są wakacje i temat szkolny może wydawać się nie na miejscu, ale Fundacja Edukacji Polonijnej właśnie rozpoczęła kampanię społeczną pod hasłem: „ Znam swoje korzenie”.

Działania fundacji polegają min. na propagowaniu wśród polskich rodzin mieszkających za granicą chęci przekazywania dzieciom ojczystego języka oraz wiedzy o Polsce.

 

Bowiem znajomość swoich korzeni pozwala człowiekowi lepiej się rozwinąć i ukształtować własną tożsamość.

 

Obecną akcję promuje filmik, który zawiera wypowiedzi dzieci na temat: szkoły, Polski i emigracji. Zachęcam do obejrzenia nie tylko Polaków, którzy żyją poza granicami kraju. Dzieci jak zwykle sprawiły się na medal.

 

 


Tak jak poprzednio, udział w akcji biorę na zasadzie dobrowolności. Nie jest to wpis sponsorowany. Ale ponieważ uważam, że warto o tym mówić, proszę o udostępnianie informacji. Nawet jeżeli nie macie w najbliższym otoczeniu emigrantów, to może Wasi znajomi mają. Podaj dalej!

 

——————– Materiał prasowy ——————–

Dzieci o szkole, Polsce i emigracji….

Przebywając poza granicami kraju rodzice niejednokrotnie zastanawiają się nad nauką języka ojczystego swoich dzieci. Jaki sposób wybrać? Czy warto uczyć dzieci dodatkowego języka? Jak dziecko poradzi sobie z nauką?

Fundacja Edukacji Polonijnej, która koordynuje działania projektu Polskich Szkół Internetowych Libratus sprawdziła, jak to wygląda z perspektywy dzieci. Co myślą dzieci o szkole, Polsce i emigracji? O zdanie zostali zapytani mali Polacy mieszkający poza granicami kraju. Odpowiedzi na te pytania czekają w poniższym filmiku.

To rodzice są odpowiedzialni za to na jakie tory edukacyjne naprowadzą swoje dzieci. Najważniejsze jest jednak dawanie możliwości dziecku na rozwój. Umiejętności jakie nabędziemy w dzieciństwie w przyszłości będą procentować. A język jest jednym z najpiękniejszych prezentów jakie rodzice mogą przekazać dzieciom. Bezpłatną możliwość nauki dla polskich dzieci, w wieku od 5 – 15 lat oferuje projekt edukacyjny Polskie Szkoły Internetowe Libratus. Zajęcia w ramach projektu Libratus odbywają się o dowolnej porze dnia. To rodzic w oparciu o Internetową Platformę Edukacyjną pełni rolę nauczyciela. Uczeń ma dostęp do szerokiej gamy profesjonalnych materiałów dydaktycznych – scenariuszy lekcji, gier, zabaw i filmów – które zostały przygotowane przez polskich pedagogów. Najmłodsi dzięki Polskim Szkołom Internetowym Libratus uczą się przedmiotów obowiązujących w polskiej szkole, mają też stały kontakt z nauczycielami. Swoją wiedzę dziecko może doskonalić na cotygodniowych zajęciach on-line – Webinariach.

Uczniowie otrzymują legitymację szkolną, a po zdanym egzaminie końcoworocznym także świadectwo i promocję do następnej klasy. Jeśli rodzina zdecyduje się na powrót do Polski, uczeń może bez problemu kontynuować naukę w ramach tutejszego systemu oświaty.

Polskie Szkoły Internetowe Libratus mają już kilka tysięcy zadowolonych absolwentów z całego świata, którzy płynnie posługują się językiem polskim. Projekt współtworzą polskie szkoły partnerskie, polonijne szkoły sobotnie i organizacje – wszystko w trosce o powszechny dostęp do darmowej polskiej edukacji. Szczegóły na temat rekrutacji na nowy rok szkolny można znaleźć na stronie: www.libratus.edu.pl/zapisy2016

@Fragmentator

Fragmenty codzienności i naszych podróży na Instagramie