Top

Jeżeli ktoś równie późno jak ja odkryje Dropbox, doskonale sprawdzi się przysłowie, że „lepiej późno niż wcale”.

Myślę, że każdy (wcześniej czy później) chce podesłać komuś jakiś dokument, zdjęcie, ulubiony utwór czy pdf. Każdy (kiedyś czy za jakiś czas) zapragnie sięgnąć do konkretnego dokumentu, pokazać komuś zdjęcie, posłuchać ulubionego utworu, a nie będzie akurat siedział przed swoim domowym komputerem.

Każdy (zazwyczaj później niż wcześniej) doznaje objawienia „trzeba było zrobić kopię”. Już tylko z tych powodów warto sięgnąć po Dropbox!

Instalacja jest dziecinnie prosta i możliwa na każdym sprzęcie i systemie – co fenomenalnie wpływa na zasięg aplikacji.

Może mieć ją w pasku mąż, syn, szef, przyjaciółka… Twój komputer, twój laptop, tablet i komórka. Jeżeli mąż nie chce niczego instalować (lub nie może, bo sprzęt służbowy) – nic straconego. Do Dropbox można zalogować się poprzez przeglądarkę internetową. Możliwość konstelacji jest nieograniczona jedynie darmowa przestrzeń szybko zaczyna się kurczyć. Wtedy albo przechodzimy na „dietę” albo wybieramy opcję płatną.

Ja spróbowałam, używam i jestem zadowolona. Chociaż przyznaję, że nie mam wysokich wymagań ani wybujałych potrzeb.

Poniżej fragmenty z przewodnika po aplikacji:
źródło: https://www.dropbox.com/tour

 

Czym jest Dropbox?

 

Jedno miejsce na wszystko, gdziekolwiek jesteś

(…) Wszystko, co dodasz do Dropbox, automatycznie pojawi się na wszystkich Twoich komputerach, telefonach, a nawet w witrynie Dropbox i będzie dostępne z dowolnego miejsca.(…)

Nawet jeśli przypadkowo zalejesz swój laptop kawą, nie musisz się o nic martwić. Nie stresuj się, Twoje materiały są bezpieczne w Dropbox i nigdy nie zginą.

Zawsze z Tobą

(…) Utwórz dokument na komputerze w szkole lub w pracy, wprowadź poprawki z telefonu w drodze do domu, a potem doszlifuj z tabletu w salonie. (…)

Łatwe udostępnianie

Dropbox sprawia, że udostępnianie jest łatwe. Zapraszaj znajomych, rodzinę lub członków zespołu do dowolnego folderu w Dropbox. (…) Możesz także wysyłać łącza do konkretnych plików, zdjęć lub folderów przechowywanych na koncie Dropbox. (…)

Zawsze bezpiecznie

(…) Dropbox jest jak maszyna czasu, która pozwala Ci cofnąć błędy i przywrócić pliki, które przypadkiem trafiły do kosza. (…)

 

Polecam.