Top

Z pewnością gdzieś między wierszami wspominałam już na blogu, że jedynym medium społecznościowym z jakim się polubiłam jest – Instagram. Dzisiaj chcę Wam powiedzieć dlaczego? Wiem, że większość z Was ma już tam swoje konta, ale są i tacy którzy przed Instagramem nadal się bronią. Ja to rozumiem, szanuję i wcale nie zamierzam nikogo na siłę werbować.

 

Rozumiem, że ktoś z rozmysłem i stanowczo unika mediów społecznościowych lub innych miejsc, które wymagają rejestracji i zakładania kolejnych kont (tak, to o Tobie <3). Ale wiem, że są wśród Was również takie osoby, które zwyczajnie Instagram odpuściły, ale nie z pobudek ideologicznych, ale raczej z powodu myśli „po co mi to lub po co mi kolejne konto gdzieś tam skoro jestem już na…”.

 

Promowanie siebie i/lub swojej marki na Instagramie

 

Jeżeli używasz mediów społecznościowych do promowania siebie lub/i swojej marki, to podobno powinieneś wykorzystywać wszystkie możliwe kanały, które umożliwią Ci promocję oraz kontakt z potencjalnym zainteresowanym. Inna szkoła mówi, że lepiej skupić się na jednym medium, ale robić to bardzo dobrze, niż obstawić wszystkie, jednocześnie nie będąc w stanie dobrze ich prowadzić. Dlatego najpierw zrób rachunek sumienia i faktycznie zastanów się czy dasz radę być aktywny w kolejnym miejscu, ale…

 

Jeżeli chcesz promować siebie, swoją działalność lub swoje miejsce w sieci, nie zastanawiaj się i załóż konta w każdym możliwym serwisie. Serio! Jeżeli zrobisz to odpowiednio wcześnie, masz szansę na to, aby we wszystkich miejscach zaistnieć pod jedną nazwą. A to bardzo ważne dla budowania marki.

 

Nawet jeżeli nie będziesz na wszystkich tych platformach odpowiednio mocno zaangażowany, przynajmniej masz zaklepane miejsce pod odpowiednim szyldem. Albo je wykorzystasz, albo nie, ale przynajmniej Twój szyld tam wisi. I w każdej chwili tabliczkę z napisem zamknięte lub zaraz wracam, możesz zamienić na komunikat: otwarte, zapraszam.

 

Jeżeli nie chodzi o markę i promocję, nadal możesz znaleźć powody, aby założyć konto na Instagramie. Ja je znalazłam.

 

Dlaczego polubiłam Instagram?

 

Instagram poprawia mi humor. Obserwuję tylko te konta, których oglądanie sprawia mi przyjemność. Zazwyczaj czysto wizualną. Zawsze lubiłam oglądać zdjęcia i właśnie to robię na Instagramie. To naprawdę potrafi poprawić mi nastrój. Jest wielu zdolnych ludzi, którzy bezinteresownie dzielą się na Instagramie pięknymi kadrami uchwyconymi przez siebie. Dlatego jestem zazwyczaj bardzo krytyczna i zaczynam obserwować tylko te konta, które naprawdę uważam za piękne. Zazwyczaj, bo…

georgiannalane

 

Jest kategoria kont, które obserwuję wcale nie dlatego, że znajduję tam przepiękne zdjęcia (chociaż to się może i często łączy), ale z powodu myśli i zdań, które odczytuję pod zdjęciami. Instagram daje mi możliwość rozmowy. I chociaż wiem, że inne media społecznościowe teoretycznie lepiej się do tego nadają, to ja właśnie na Instagramie przeprowadziłam najwięcej i najbardziej rozbudowanych „rozmów”. I tylko komentarze na blogu to przebijają. Za to Instagram ma tą przewagę, że często rozmowy te są bardziej „tu i teraz”.

manufaktura_splotow

 

Instagram to dla mnie źródło informacji i inspiracji. To na Instagramie zobaczyłam książki, które okazały się interesującą lekturą. To tam zobaczyłam miejsca, które warto było odwiedzić lub wpisać na listę chcę zobaczyć. To na Instagramie podglądam migawki z mojego rodzinnego miasta, bo do Łodzi mam sentyment i zwyczajnie lubię wiedzieć jak wygląda i jak się zmienia. I chociaż nie lubię gotować, to na Instagramie poznałam nowe przepisy, które na stałe weszły do naszego menu.

igerslodz

 

I uwierzcie mi, że to nie wszystko. Dostałam tam porady jak zadbać o chore rośliny na tarasie. Poznałam nazwy kwiatów, które lubiłam, ale od zawsze były dla mnie bezimienne. Znajduję tam porady najróżniejszego rodzaju, ale przede wszystkim trafiam na przemiłych i pomocnych ludzi. To wszystko trochę z przypadku, bo to prawda, że nie w takim celu uruchamiałam Instagram. Ale to w niczym nie umniejsza ani poradom, które dostałam, ani tym bardziej ludziom, którzy mi ich udzielili.

radebak

 

Jeżeli to Cię nie przekonuje. To pomyśl, że to zawsze Ty możesz spróbować zawojować instagramowy świat. Dzieląc się swoją wiedzą, pasją lub uchwyconymi fragmentami swojej codzienności. Instagram może być Twoim foto pamiętnikiem, albumem zdjęć dostępnym tylko dla najbliższych lub po prostu miejscem, gdzie możesz się twórczo wyżyć. Wszystko zależy od Ciebie i Twojego pomysłu. Może nie ma na co czekać, po prostu powieś na Instagramie swój szyld.

diego_cusano