Top

Nasz wyjazd z okazji 15 rocznicy ślubu był krótki i intensywny. Tak u nas jest zazwyczaj. Dlatego blog o podróżach, który kiedyś prowadziłam, nosił nazwę Podróże nadgryzione – do dzisiaj jestem dumna z tej nazwy.   Idealnie oddawała nasze podróżnicze wypady. Tym razem w ciągu 10 dni odwiedziliśmy Katar, Wietnam i Kambodżę.

 

Dzisiaj kilka migawek ze stolicy Wietnamu. A właściwie tylko z jednego miejsca…
Samut Songkhram w okolicach Bangkoku ma swoje targowisko na torach. Hanoi ma ulicę, na której życie codzienne mieszkańców również naznaczone jest przejazdami pociągów. Ulica, przez turystów nazywana Train Street biegnie przez dzielnicę Old Quarter.


Wszystkie zdjęcia można obejrzeć w oryginalnych rozmiarach – kliknij w wybraną grafikę.
!

 

Ponieważ rewir ten znajdował się blisko naszego hotelu, spacerowaliśmy tamtędy kilkukrotnie. Najbardziej niesamowite jest to, że bardzo wiele codziennych czynności mieszkańcy wykonują tuż przy i na samych torach. Torowisko tętni życiem. Jest placem zabaw, kuchnią, pralnią, miejscem spotkań towarzyskich i wybiegiem dla zwierząt domowych. 

 

Po obu stronach torowiska poza domami mieszkalnymi spotkać można min. zakłady fryzjerskie, kawiarenki czy np. sklep z elektroniką. Gdy zbliża się moment przejazdu pociągu, mieszkańcy nieśpiesznie opuszczają tory, by tuż za ostatnim wagonem ponownie wkroczyć na Train Street.

 

Pociąg między zabudowaniami naprawdę przejeżdża na wyciągnięcie ręki.

 

 

Wszystkie zdjęcia robione były naszymi telefonami, a później wrzucone do programu Aurora HDR. Zdjęcia z mozaiki można oglądać pojedynczo, w oryginalnym rozmiarze.

 

 

Jak trafić na Train Street w Hanoi?

 

Jest kilka miejsc, w których znajduje się wejście na torowisko. My wchodziliśmy od strony ulicy Phung Hung, która biegła blisko naszego hotelu. Jednak na mapie zaznaczyłam przejście, którego dane łatwiej wpisać w nawigację.

3 Trần Phú, SHàng Bông, Hoàn Kiếm, Hà Nội, Wietnam

Miejsce zaznaczone na mapie wyznacza mniej więcej środek torowiska, które biegnie wśród zabudowań. Pociąg przejeżdża tamtędy dwa razy w ciągu dnia o11:30 i 17:20. W internecie trafiałam na różne godziny, więc lepiej dowiedzieć się na miejscu. Obsługa naszego hotelu była doskonale zorientowana. Ten odcinek trakcji cieszy się dużym zainteresowaniem turystów, więc z uzyskaniem informacji nie powinno być problemu.

 

 

@Fragmentator

Fragmenty codzienności i naszych podróży na Instagramie

Za co być wdzięcznym. . .

MOTYWACJA i INSPIRACJE