Top

Dzisiejszy post skierowany jest głównie do polskich rodzin, które mieszkają poza granicami kraju. Jeżeli znacie takie rodziny, to śmiało poślijcie ten link dalej w świat.

Jakiś czas temu zgłosiła się do mnie Pani Marta Prochot, od której dowiedziałam się o istnieniu Polskich Szkół „Libratus”. Niestety w ferworze rozłączania blogów i przeprowadzki blogowej temat zupełnie mi umknął, a w najbliższą niedzielę mija termin zapisu do szkół.

Dlatego nie przedłużając zamieszczam informacje uzyskane od Pani Marty. Może kogoś zainteresuje taka forma nauki i kontaktu z językiem polskim. Tym bardziej, że na koniec roku szkolnego można uzyskać polskie świadectwo szkolne!

Baner-Libratus

 

Polskie Szkoły Internetowe Libratus

 

Libratus to bezpłatny projekt edukacyjny umożliwiający polskim dzieciom przebywającym na emigracji dostęp do edukacji w ramach polskiego systemu oświaty.

Dostęp do Internetowej Platformy Edukacyjnej, gama multimedialnych materiałów, filmików i prezentacji została specjalnie przygotowana, aby pomóc tym, którzy wyjechali nie tracić kontaktu z Ojczyzną.

Realizacja nauki w tym systemie to nie tylko szansa na dwujęzyczność i kontakt z językiem polskim, ale także możliwość uzyskania państwowego świadectwa– takiego samego, jakie otrzymują dzieci uczące się stacjonarnie w Polsce.

 

Możliwość bezpłatnej nauki za granicą dla polskich dzieci

 

Polskie Szkoły Internetowe Libratus to innowacyjny projekt edukacyjny pomagający dzieciom Polaków przebywających za granicą w utrzymaniu kontaktu z Ojczyzną. Projekt wspiera polskich emigrantów w edukacji ich dzieci na poziomie zerówki i szkoły podstawowej.

Zespół tworzący projekt dokłada wszelkich starań, aby nauka przynosiła jak najlepsze efekty, a równocześnie wiązała się z przyjemnością płynącą z obcowania z językiem i kulturą polską.

 

Edukacja opiera się na idei tzw. nauczania domowego, w którym to rodzic staje się nauczycielem dla swojego dziecka, natomiast cały proces nauczania wspierany jest przez multimedialne materiały edukacyjne udostępniane na Internetowej Platformie Edukacyjnej.

 

Ważnym elementem nauki są Webinaria, czyli odbywające się na żywo cotygodniowe spotkania on-line z polskimi nauczycielami, przeniesione ze szkolnej ławki do Internetu.

 

Zajęcia składają się z wykładu wzbogaconego o interesujące prezentacje, filmy edukacyjne, interaktywną tablicę oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Uczniowie aktywnie biorą udział w spotkaniach poprzez wspólne rozwiązywanie zadań, rebusów i łamigłówek.

Na końcu każdej tego typu lekcji istnieje możliwość omówienia problemów napotkanych podczas realizowania materiału zamieszczonego na platformie, z czego korzystają zarówno uczniowie jak i ich rodzice.

 

Każdy rok nauki kończy się egzaminem klasyfikacyjnym. Po jego zdaniu, uczeń otrzymuje państwowe świadectwo, które m.in. eliminuje ryzyko powtarzania klasy po powrocie dziecka do kraju.

 

Aby rozpocząć naukę w Polskich Szkołach Internetowych Libratus w roku szkolnym 2016/2017 należy zarejestrować się na stronie: https://www.libratus.edu.pl/zapisy2016/ Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Ulotka-Libratus

Bardzo proszę – jeżeli znacie polskie rodziny, którym zależy na tym aby ich dzieci pobierały naukę również w polskim systemie edukacyjnym – podeślijcie im tą informację lub link do strony na Facebooku https://www.facebook.com/PSI.Libratus 
Dziękuję.

 


PS. Wpis nie jest sponsorowany. Uważam jednak, że warto o nim głośno i szeroko mówić, bo dla dzieci wielu z nas (mam na myśli Polaków mieszkających za granicą, poza wielkimi aglomeracjami) to jedyna szansa na kontynuowanie lub rozpoczęcie nauki w języku polskim, z możliwością uzyskania państwowego świadectwa.

@Fragmentator

Fragmenty codzienności i naszych podróży na Instagramie

Ciąża i poród w Szwajcarii

SZWAJCARIA ciekawostki