Top

Czas wakacji to okres, w którym robimy więcej zdjęć. Pewnie częściej zamiast za komórkę chwytamy za mniej lub bardziej profesjonalny aparat. Jednak nawet aparat w telefonie można podrasować instalując odpowiednie aplikacje.
Mam słabość do wszelkich narzędzi, które urozmaicają zabawę fotografią. Nie jestem specem. Zwyczajnie – lubię robić zdjęcia. O wiele bardziej lubię etap cykania niż ewentualnej obróbki. Chociaż i takie aplikacje mam na dysku komputera i w telefonie.

Dzisiaj skupię się jednak na momencie robienia zdjęcia i mojej ulubionej aplikacji, której używam zamiast wbudowanej w iPhone’a funkcji Aparat.

 

Camera+

aplikacja do zdjęć na iPhone_ Camera+ 01

 

Aplikacja Camera+ zamienia telefon w aparat fotograficzny o całkiem rozbudowanych możliwościach. Ma min. funkcję stabilizacji obrazu, blokadę punktu ostrości i ekspozycji. Możemy sterować ISO, balansem bieli, czasem. Funkcji jest naprawdę sporo. Można wybierać i próbować do woli.

aplikacja do zdjęć na iPhone Camera+ _01

 

Na etapie edycji zdjęcia, również mamy do dyspozycji gamę wielu narzędzi. Np. rozbudowane The Lab, w którym można zdjęcie min. wyostrzyć, obrócić, przyciąć, zmienić intensywność kolorów i wiele innych.

aplikacja do zdjęć na iPhone_ Camera+ 02

 

Narzędzia: Scenes, Filters, Frames – także oferują sporo możliwości edycyjnych.

aplikacja do zdjęć na iPhone_ Camera+ 01
aplikacja do zdjęć na iPhone Camera+ _03aplikacja do zdjęć na iPhone Camera+ _04

 

Jeżeli macie ochotę na większą kontrolę nad aparatem wbudowanym w telefon, szczerze polecam wgranie jakiejś aplikacji. Jest ich naprawdę sporo. Camera+ jest aplikacją płatną, ale moim zdaniem wartą swoich pieniędzy. Aktualna cena to 2,99 €. Czasami na profilu Facebook pojawiają się informacje o promocjach.

Ja posiadam jeszcze ProCamera oraz Camera Plus. Gdy przez jakiś czas miałam telefon Samsunga, korzystałam z Camera Zoom FX.

Mam w swoim telefonie także kilka aplikacji do zadań specjalnych – mówiłam, że lubię zabawę fotografią. Pewnie kiedyś o którejś jeszcze wspomnę. Dzisiaj zdradzę tylko, że ostatnio lubię się bawić: InstaPlace i InstaWeather. Zgrałam je z myślą o urlopie. Wtedy przejdą ostateczny sprawdzian.

 

Collect

collect

 

Gdy wyjeżdżamy, lubię używać aplikacji Collect. Teoretycznie można powiedzieć, że to taka namiastka Instagramu, która nie wymaga dostępu do internetu. Można tu np. zakładać kalendarze tematyczne. Ja tworzę tu kalendarz naszych wakacyjnych, rodzinnych selfie.

aplikacja do zdjęć na iPhone_ Collect

 

Nie jestem jednak zbyt twórcza, ale tutaj znalazłam przykład tego, jakie cuda potrafią ludzie stworzyć na bazie Collect.

 

Jestem ciekawa jakie aplikacje do robienia zdjęć zainstalowane są w Waszych telefonach. Macie dla mnie jakieś rekomendacje?

@Fragmentator

Fragmenty codzienności i naszych podróży na Instagramie