Top

 

Krecik

Krecika przedstawiać nie trzeba. Jego smutne westchnienia i radosne podskoki do dziś działają na mnie rozczulająco. Byłam bardzo rozczarowana kiedy pierwszy raz zobaczyłam prawdziwego kreta…

Latający zajączek

Obawiam się, że tej bajki nikt poza mną nie ma prawa pamiętać. Widok kręcących się jak śmigła helikoptera uszu zajączka, działał na mnie wręcz hipnotycznie. Marzyłam o takim pluszaku.

 

Makowa Panienka

Tak naprawdę Makowa Panienka nie robiła na mnie wrażenia, ale siadałam przed ekranem dla Emanuela – Motyla Emanuela.

Pszczółka Maja

Przez wielu uważana za przemądrzałą spryciarę Ja dzięki tej bajcie dowiedziałam się o istnieniu wielu innych owadów i niestety utwierdziłam w przekonaniu, że nie lubię pająków – Tekla bee…

Pomysłowy Dobromir

Pomysłowy wnuczek, wyrozumiały dziadek i ptaszek, który w genialny sposób obrazuje wynalazki chłopca. A nasz młodszy syn jeszcze do niedawna w chwilach radości także wydawał okrzyk „juhu!”

 

Zaczarowany ołówek

To chyba oczywiste – nawet dzisiaj chętnie bym weszła w posiadanie takiego sprytnego narzędzia.

Wędrówki Pyzy

Naprawdę lubiłam jej wędrówki przez Polskę. Niewiele z tego rozumiałam, ale robiły na mnie wrażenie kolory i dźwięk.


Przygody Rumcajsa i Cypiska

Właściwie chyba imponowała mi cała rodzinka. Siła Rumcajsa, rozwaga Hanki i spryt Cypiska.

Sindbad

Bardzo lubiłam piosenkę z czołówki. Sindbad miał tendencje do wpadania w tarapaty, nie był zbyt rozgarnięty, ale może chodziło bardziej o egzotyczne tło bajki?

 

Porwanie Baltazara Gąbki

Smok Wawelski, kuchmistrz Bartolini Bartłomiej herbu Zielona Pietruszka i depczący im po piętach szpieg z Krainy Deszczowców. Nigdy nie miałam problemu z r – „karrramba”.

@Fragmentator

Fragmenty codzienności i naszych podróży na Instagramie