Top

paryska-zbiorówka1-1024x1024

 

Francja a w niej Paryż. Samodzielne zwiedzanie miasta było bardzo przyjemne. Dzisiaj kilka słów podsumowania naszego dwudniowego pobytu. To był krótki wyjazd, ale mam kilka praktycznych porad, które ułatwią i usprawnią zwiedzanie.

 

 Do tej pory największym znakiem zapytania jest dla mnie – zorganizowanie wjazdu na Wieżę Eiffla. Jeżeli ktoś ma doświadczenie, to bardzo proszę o wpis w komentarzu. Może do trzech razy sztuka. Jeżeli jeszcze kiedyś uda nam się, zawitać do Paryża, Wieżę chętnie bym wreszcie „zdobyła”.

 

Zapraszam na paryskie podsumowanie.

 

Przejazdy

 

Wybraliśmy linię Big Bus i dwudniowy bilet. Z obawy o pogodę zrezygnowaliśmy z tramwaju wodnego Batobus, ale najchętniej wybrałabym wersję łączoną. Widziałam jeszcze jednego przewoźnika, zielone autobusy, to L’OpenTour. Mają o wiele bardziej rozbudowaną ofertę, do wyboru są aż cztery trasy. Bez względu na firmę, autobusy hop–on, hop-off są doskonałym rozwiązaniem.

 

Metro paryskie jest również dobrym środkiem komunikacji – tak poruszaliśmy się podczas naszego pierwszego pobytu. Jedyna wada – nie podziwiasz miasta podczas przejazdów. Planując pobyt można się zastanowić nad zakupem Transport Travel Card – Paris Visite. Dostępnych jest szereg kombinacji, jeżeli planujecie poruszanie się tylko komunikacją miejską, to może to być dobre rozwiązanie.

 

Bilety wstępu – Muzea

 

Zachwyciła mnie możliwość zakupu biletów on-line. To naprawdę niesamowicie ułatwia i usprawnia zwiedzanie.

 

W wielu miastach, w tym także w Paryżu, oferowane są bilety zbiorcze. Jeżeli ktoś planuje „maraton” po muzeach, jest to idealne rozwiązanie. Na dzień dzisiejszy, dwudniowy Paris Museum Pass kosztuje 42 euro i obejmuje wstęp do ponad 60 muzeów. Pełną listę znajdziecie tutaj.

 

My za wejście do czterech miejsc, za jedną osobę dorosłą, zapłaciliśmy w sumie 55 euro, ale tylko dwie z tych pozycji objęte są Museum Pass (Luwr, Łuk Triumfalny).

Należy pamiętać, że muzea najczęściej zamknięte są w poniedziałki lub wtorki oraz kilka dni świątecznych w roku. Osoby z wykupionymi wcześniej biletami mają pierwszeństwo wejścia, zazwyczaj jest to osobna kolejka.

 

Wieża Eiffla

 

Może ktoś mnie oświeci w kwestii Wieży Eiffla? Przed wyjazdem, przeczytałam, że wjazd na szczyt Wieży trzeba wcześniej zarezerwować – wykupić bilet. Weszłam na oficjalną stronę, ale biletów nie mogłam wykupić – wszystkie godziny były zajęte. Pierwszy wolny termin, dla czterech osób, znalazłam na 27 lipca! Gdybym chciała wjechać tylko ja, mogłabym to zrobić 6 maja o godzinie 15:30. Dla osób z wykupionymi biletami, przeznaczone są osobne przejścia i kolejki. A co z tymi wszystkimi ludźmi, którzy stoją w pozostałych kolejkach? Jakie jest ryzyko, że po godzinie, dwóch oczekiwania, nie uda się wykupić wjazdu na szczyt Wieży?

 

All in one

 

Dla osób, które lubią pakiety „wszystko w jednym” przygotowano PARIS CITY PASSPORT – PARIS PASS.

 

Zapraszam na ostatni spacer po Paryżu.

[raw] [/raw]

 

To chyba jedyne uwagi, jakie mi się nasuwają. Pobyt nie był długi, ale okres świąt można chyba uznać za czas wzmożonych odwiedzin. Chociaż takie miasto jak Paryż, prawdopodobnie rzadko (jeżeli w ogóle) odpoczywa od turystycznego ruchu.
Nasze dwa dni w Paryżu opisałam we wcześniejszych postach, znajdziecie je tutaj:

 

Luwr

Paryż 2014 – dzień pierwszy.

Opera-Garnier

Paryż 2014 – dzień drugi.

Poprzedni wpis
Następny wpis
Something is wrong.
Instagram token error.
Load More