Top

Wspominałam niedawno, że sięgnęłam po książki Jennifer L. Scott. Pierwsza pozycja mnie nie porwała, za to druga trafiła w czuły punkt. Od jakiegoś czasu chodziła za mną potrzeba zmian w naszym mieszkaniu. „W domu Madame Chic. Jak urządzić przytulne mieszkanie i celebrować codzienność?” dała mi przysłowiowego kopa do działania. Książka i inspiracje jakie znalazłam na westwing.pl-Inspirujące Pomysły. Zacznijmy jednak od samego początku.

 

Wcale  nie  potrzebujemy  mieć  pałacu,  żeby  czuć  się  tak,  jakbyśmy  w  nim  mieszkały.  Możemy  żyć  pięknie,  gdziekolwiek  mieszkamy.

 

Czy ta myśl jest genialna w swej prostocie – z każdego miejsca można starać wydobyć się to, co najlepsze.

Pamiętam jak na studiach odwiedziłam koleżankę, która zaczęła wynajmować mieszkanie ze swoim chłopakiem (teraz już mężem). Gdy przekroczyłam próg tego jednopokojowego mieszkanka, poczułam podziw. Widziałam je tuż po podpisaniu umowy najmu. Wydawało mi się ciemne, ciasne a przede wszystkim odpychające. Kilka tygodni później mieszkanie było… urzekające!

Gdy gospodarze zaczęli opowiadać jakich zmian dokonali, okazało się, że była to tylko kosmetyka. Nie mogli odmalować ścian, meble musiały pozostać te same. To co mogli, to nadać temu wnętrzu własny styl i klimat poprzez dodatki. I uwierzcie mi, odwiedzałam ich niezmiernie często, bo atmosfera tego malutkiego mieszkanka była fantastyczna.

 

Im  bardziej  pokochasz  własny  dom,  tym  chętniej  będziesz  o  niego  dbać.

 

Możliwe, że właśnie taka miłość odmieniła mieszkanie moich znajomych. Nasze mieszkanie zawsze napawało mnie dumą. Nie tylko samo mieszkanie, ale również fakt, że jest ono wymiernym efektem ciężkiej pracy i tego, że sobie radzimy. Z dala od domu, zdani wyłącznie na siebie. Chcę tylko na nowo rozbudzić w sobie radość z przebywania w tej przestrzeni. Dlatego pomyślałam, że potrzebuję małej odmiany. Kosmetyki, która sprawi, że jeszcze bardziej pokocham nasz dom.

 

Jeśli  pokochasz  swój  dom  i  będziesz  się  o  niego  troszczyć,  odwdzięczy  ci  się  tym  samym,  napawając  cię  dumą.

 

Brzmi trochę patetycznie, ale u mnie się sprawdza. Zawsze odczuwałam ogromną satysfakcję nie tyle po wysprzątaniu mieszkania, co po jego dopieszczeniu. Schludna i czysta przestrzeń nie napawa mnie taką samą dumą, co mieszkanie oswojone, udomowione. A do tego służą dodatki. Wiem, że trzeba uważać z ich ilością. Przyznaję – mam z tym pewien problem i potrafię popaść w przesadę. Dlatego postanowiłam najpierw nacieszyć oczy i poszukać inspiracji. Na spokojnie, z dala od domu, jeszcze na urlopie. Wtedy też otrzymałam link do tej strony i przepadłam.

 

Właściwie podoba mi się każda inspiracja. Już zdjęcie tytułowe mnie kupiło, bo bardzo lubię tą kolorystykę.

Banner01

Za to rozważnie i romantycznie w jednej chwili, z chęcią przeniosę do naszej sypialni. Nie wiem co na to Mąż, bo ja więcej tu widzę romantyzmu niż rozwagi, ale dla mnie to idealna kolorystyka.

Banner06

Zauważyłam, że wszelkie inspiracje odbieram najpierw kolorami. Jeżeli one przypadną mi do gustu przyglądam się detalom. Przyznam się Wam, że przepadłam jak ta dziewczyna z reklamy. Wazonu specjalnie nie potłukłam aby mieć pretekst do zakupu nowego, ale kto wie. Tyle „wnętrzarskich łakoci” w jednym miejscu.

Dosyć gadania. Miałam pokazać fragmenty naszego salonu. Po powrocie od razu zabrałam się do zabawy. Zabawy. Bo szukanie dodatków, wybór barwy przewodniej czy klimatu to świetna zabawa. Mnie urzekła sowa na tym zdjęciu i to ona przede wszystkim była źródłem inspiracji.

Banner04

 

 

 

separator

 

Trochę poprzestawiałam. Trochę poszperałam. Trochę dokupiłam. I mamy odświeżony kącik kanapowy. Jestem ciekawa jak Wam spodoba się taka kolorystyka. Zapraszam na nasze kanapy.

 


Aby obejrzeć zdjęcia w oryginalnym rozmiarze, kliknij w wybraną grafikę.
!

PS.
Jeżeli traficie na sowę z inspiracji „bliżej natury” to dajcie cynk – jestem w niej zakochana.

 


  • Cytaty pochodzą z książki Jennifer L. Scott „W domu Madame Chic. Jak urządzić przytulne mieszkanie i celebrować codzienność?”.
  • Zdjęcia w naszego kanapowego kącika w salonie cyknęłam sama.
  • Post powstał we współpracy z serwisem Westwing.

 

Poprzedni wpis
Następny wpis