Szkolny kiermasz wiosenny. Frühlingsmarkt. Wiosna w samochodzie. Post z przymrużeniem oka.

Kuchenne gadżety. Ładne, kolorowe, a czasami nawet użyteczne.

Trochę na poprawę nastroju, bo u nas za oknem aura późnej jesieni. Trochę jako ciekawostka – kilka drobnych gadżetów z moich kuchennych szuflad. Ciekawa jestem czy znacie ich zastosowanie.

Moje wiosenne porządki polegają przede wszystkim na przeglądzie i selekcji zawartości szaf, szafek, komód, pojemników, szuflad i wszelkich schowków. Przy tej okazji odnalazłam kuchenne gadżety, do których miałam kiedyś słabość. Słabość minęła, ale trochę gadżetów pozostało.Zacznijmy może od tego czegoś zielonego…

kuchenne gadżety 03

To siekacz do ziół. Wiem – pietruszkę, szczypiorek czy np. czosnek można spokojnie posiekać nożem. Można też do ziół użyć nożyczek. Można też użyć takiego gadżetu – fajna zabawa. To najbezpieczniejsze narzędzie, gdy w kuchni do pomocy chce się włączyć maluszek.

 

Tu mamy przykład gadżetów, które skusiły mnie bardziej formą niż użytecznością…

kuchenne gadżety 04

Wyjątkiem są uchwyty do kukurydzy (to te żółte) –  używam ich za każdym razem, gdy serwuję chłopcom kolby kukurydzy ociekające roztopionym masłem. Proste i genialne zarazem. I potrawa i gadżet.

Z pewnością znacie najróżniejsze krajalnice owoców, warzyw czy jajek. Ja obok tej czerwonej truskawki nie potrafiłam przejść obojętnie. Za to zupełnie nie pamiętam kiedy ostatni raz jej użyłam. Chyba muszę zrobić ciasto z truskawkami.

Metalowe serduszko musiałam kupić będąc w bardzo romantycznym nastroju, tuż po obejrzeniu serii programów kulinarnych. Prawdopodobnie wyobrażałam sobie, że nagle zacznę serwować swoim chłopakom ryż lub warzywa uformowane w kształt tego organu. Mam jeszcze okrąg – mniej zobowiązujący. Taką formę z wyciskaczem można także wykorzystać przy robieniu deserów lub do nadania kształtu jajkom sadzonym.


kuchenne gadżety 01

Skoro o jajkach sadzonych mowa. Mój Mąż je lubi, chłopcy nie przepadają. Gdybym jednak chciała nimi uraczyć naszą czteroosobową rodzinę – proszę bardzo! Jajko sadzone w kształcie motyla, a może pisklaka. A może odrysujemy kształt na kartce i będzie jak znalazł malowanka dla maluszka. Dlaczego nasze chłopaki już tak wyrośli.


Te przybory kuchenne wyglądają odrobinę poważniej. Trochę jak narzędzia tortur lub instrumenty operacyjne. Dwa srebrne gadżety pojawiły się u nas za sprawą lampionów z rzepy. Szukałam bezpiecznych narzędzi, którymi chłopcy mogli wykrawać twarde warzywo.

kuchenne gadżety 05

W środku widzicie drylownicę do jabłek. Powyżej wykrawacz – łyżka, którym można wydrążyć ozdobne kulki np. z melona, arbuza czy ogórka. To pomarańczowe cudo, to obierak do cytrusów – naprawdę fajny i użyteczny gadżet. W sezonie zimowym u nas w ciągłym ruchu.


kuchenne gadżety 02

Na koniec kolejny niepozorny kuchenny pomocnik. Niezastąpiony min. dla pań z długimi paznokciami i pięknym manikiurem (ja się nie zaliczam). To wielofunkcyjny otwieracz.

Poza standardem czyli otwieraniem butelek z kapslem. Otwiera butelki z nakrętkami. Puszki z otwieraniem typu zawleczka. Można nim także podważyć pokrywkę słoika, aby ułatwić sobie jego otwarcie. Wydaje się być użytecznym i przydatnym gadżetem kuchennym. Przyznaję – ja wiecznie o nim zapominam.

Wywołam uśmiech. Może chęć posiadania. A w zakamarkach waszych kuchni jakie gadżety się kryją?

Jeżeli ten wpis okazał się interesujący lub po prostu lubisz autorkę
– możesz nas polubić lub/i polecić.
♥ Bardzo Ci Dziękuję ♥

Poprzedni wpis
Następny wpis
 • Iza

  Widzisz, wiedziałam, że nie jedno nas łączy

 • Też mam uchwyty do kukurydzy – ale takie wkręcane w rdzeń kolby. Jesteś drugą osobą na świecie, którą znam (oprócz siebie), która ma te gadżety i ich używa!

 • Iza

  Mam kilka takich silikonowych form (nawet zamek) ale nie jestem do nich przekonana, chyba wolę tradycyjne, chociaż chyba nie mają takich wyszukanych form

 • Iza

  Ja swoje nabyłam przez przypadek, tzn. nie szukałam, ale gdzieś przez przypadek trafiłam i fajnie, że są. Nawet nie wiedziałam, że są różne zabawne kształty.

 • Aneta Krzysztof Jokisz

  Zaciekawił mnie nożyk do owoców i te uchwyty do krajalnicy. U nas ostatnio królują foremki silikonowe

 • Marzą mi się takie uchwyty do kukurydzy. Widziałam kiedyś takie w kształcie dinozaurów, były świetne.

 • Iza

  Victorinox To rzeczywiście mercedes obieracz do cytrusów jest naprawdę fajny, bez problemu radzi sobie ze skórą cytrusów, a zaokrąglony kształ ułatwia zdejmowanie skórek

 • Iza

  U nas chłopcy wczoraj zajadali, gdy smarowałam je masłem aż wzdychali

 • Wywołałaś chęć na kukurydzę ociekająca masłem

 • Fajne zabawki! To co lubię w kuchni to własnie fajne gadżety (wszędzie je lubię, więc w kuchni też). Zaintrygował mnie obieracz do cytrusów, nie miałam pojęcia, że coś takiego istnieje. Moim ulubionym kuchennym narzędziem jest obieraczka Victorinox (szwajcarski akcent w moim otoczeniu ) Niby obieraczkę każdy ma, ale ta jest jak mercedes przy maluchu.