Top

Ten post może zdziwić, bo nie jestem największą fanką telewizji. Nie jestem również jej przeciwniczką. Zaliczam się raczej do biernych oglądaczy. Naczęściej telewizję oglądam, gdy chłopcy mają przerwę na lunch. Telewizor mam także często włączony w samotne wieczory, kiedy Mój Mąż jest na wyjeździe.

Nie mam zbyt wielu ulubionych programów, a żadnego nie śledzę systematycznie. Są jednak takie pozycje, które sprawiają mi przyjemność i cieszę się, gdy uda mi się na nie natknąć. Tak było np. w przypadku programów DOMO, o których kiedyś pisałam. Jednak jakiś czas temu ramówka tej stacji zmieniła się i praktycznie przestałam ten program oglądać.

 

Cesarzowa Ki

Teraz najcześciej w porze lunchu oglądam z chłopcami 2 program TVP. Śledzimy historię trójkąta miłosnego Ki Seung-nyang, Wanga Yoo i Toghona Temüra. W tle poznając sfabularyzowaną historię ostatnich lat panowania mongolskiej dynastii Yuan. Serial o którym mowa, to Cesarzowa Ki. Czy ktoś poza mną zna tą koreańską produkcję?

Nie jest to serial najwyższych lotów aktorskich. Gra jest często bardzo przerysowana, wręcz sztuczna. Wydaje mi się, że dosyć charakterystyczna dla azjatyckich produkcji. Serial jednak oglądam z innych powodów. Stroje i dekoracje – to mnie zachwyca. Także tło historyczne (ostatnie lata panowania dynastii Yuan) oraz pałacowe obyczaje i intrygi chińskiego dworu.

Lubię wszelkie historyczne filmy, książki, również seriale. Mało znaczący jest fakt, którego kraju historię poznam. Fascynują mnie przede wszystkim stroje, fryzury, wystój i architektura wnętrz. Także obyczaje i kultura. Dlatego właśnie oglądam Cesarzową Ki. Do Chin mam słabość – Zakazane Miasto to jedno z tych miejsc, które najsilniej pobudza moją wyobraźnię.

 

Wspaniałe stulecie

Innym serialem, który zdarza mi się obejrzeć, a raczej zdarzało, bo nie wiem czy nadal znajduje się w telewizyjnej ramówce, jest „Wspaniałe stulecie”. Oglądałam go z tych samych powodów co Cesarzową Ki. Z tą różnicą, że tutaj gra aktorska jest bardziej zbliżona, do naszych rodzimych produkcji.

 

Ciekawa jestem czy ktoś z Was ogląda tego typu seriale lub filmy. Macie jakiś ulubieńców? A może to zupełnie nie Wasza bajka?

 


Zdjęcia pochodzą z serwisu Filmweb oraz z materiałów prasowych TVP.

Poprzedni wpis
Następny wpis