Czy znalazłam coś wśród lawendy… Igorek powiedział (fizyka)

Smutny żywot motyla. Motylarnia w Singapurze.

To ostatni wpis dotyczący wyspy Sentosa i jeden z ostatnich singapurskich postów. Zostały mi jeszcze dzielnice Chinatown i Little India. I dobrze, bo nie chcę kończyć opowieści o Mieście Lwa w złym tonie. A tak by musiało się stać, gdybym historię swojego zwiedzania Singapuru miała zakończyć na

 

Butterfly Park & Insect Kingdom
Motylarnia na wyspie Sentosa

 

Gdy na wyspę Sentosa wybierałam się sama, byłam nastawiona na dwie rzeczy – plaże i motyle. Plaże pomimo iż sztucznie stworzone i niezbyt rozległe były świetną odmianą po kilkudniowym zwiedzaniu miasta. Zrelaksowałam się i nacieszyłam oczy przyjemnymi widokami.

 

Dobrze, że relaks na plażach Sentosy zostawiłam sobie na koniec dnia, bo w przeciwnym wypadku zwiedzanie wyspy zostawiło by we mnie spory niesmak, a wszystko za sprawą motylarni.

 

Nigdy nie miałam okazji oglądać miejsca, gdzie wolno latające motyle w każdej chwili mogą usiąść na ramieniu. Wiedziałam, że gdy na Sentosę wrócę sama, to będzie pierwsze miejsce, które będę chciała odwiedzić.

 

Teraz już wiem, że nigdy nie należy czytać samych materiałów prasowych. Dobrze jest je podeprzeć opiniami znalezionymi w innych miejscach sieci. Gdybym sprawdziła opinie np. na TripAdvisor, może z odwiedzin w motylarni bym zrezygnowała. Może, bo przyznaję, że zawsze bardzo chciałam pospacerować wśród motyli, a dopiero Singapur dał mi taką szansę.

 

Niechorze motylarnia
zdjęcia autorstwa Mojej Siostry cyknięte w motylarni w Niechorzu

 

Kasia z bloga Sosnowa11 zwiedzała niedawno motylarnię w Wiedniu. Moja Siostra jest właśnie nad polskim morzem. Razem z rodziną wybrała się do motylarni „Pod latarnią morską” w Niechorzu. Jestem pewna, że oba miejsca są o bardziej atrakcyjne niż Butterfly Park & Insect Kingdom w Singapurze.

 

Upiornie i przygnębiająco

 

Butterfly Park & Insect Kingdom to bardzo mała przestrzeń, która prawdopodobnie od czasów swojego powstania nie była modernizowana. Nawet nie jestem pewna czy tam sprzątają. Sala z gablotami jest mało zajmująca i brzydko zorganizowana. Przestrzeń gdzie powinno latać 1500 motyli 50 gatunków, podzielona jest na dwie części.

 

W pierwszej znajdziecie rozsypujący się drewniany domek. Tukana w klatce. Kilka doniczek z kwiatkami i chyba ze dwa drzewka. Wybetonowana podłoga pokryta jest nieżyjącymi już motylami, a te które mają jeszcze siłę latać są bardzo pokiereszowane. To z pewnością wina odwiedzających. Widok jest przygnębiający, daleko mu do bajecznych obrazków widocznych na ulotkach.

 


Aby obejrzeć zdjęcia w oryginalnym rozmiarze, kliknij w wybraną grafikę lub galerię zdjęć.
!

 

 

Druga przestrzeń to zaimprowizowana na małej powierzchni dżungla. Tutaj za dodatkową opłatą można sobie cyknąć fotkę z papugą na ramieniu lub w towarzystwie jakiegoś jaszczura. W brudnej wodzie można próbować wypatrzyć żółwie. Po ścieżce spacerują ptaki. Wśród zakurzonych i obrośniętych pajęczyną roślin można próbować wypatrzyć motyle. Ja chyba nie zobaczyłam tam żadnego.

 

 

Singapurska motylarnia to dla mnie obraz nędzy i rozpaczy. Miejsce przygnębiające i smutne. Żaden widziany przeze mnie gatunek motyla jakoś specjalnie mnie nie zachwycił. I nie miał prawa. Nie w takich warunkach i nie przy takim stanie tych biednych owadów.

 

Nie polecam tego miejsca. Właściwie odradzam. Szkoda czasu i wydanych pieniędzy. A najgorszy jest fakt, że te obrazy pozostają w pamięci.

 

Poprzedni wpis
Następny wpis
  • cudowne zdjęcia i piękne okazy !:)

  • Piękne zdjęcia w jawnej opozycji do opisu. Wszystkie są z Niechorza, czy część z Singapuru, tylko sprawnie wykadrowana? Te martwe motyle na podłodze brzmią naprawdę przygnębiająco. W Wiedniu sama oranżeria prezentowała się bardzo przyjemnie, nawet bez motyli byłaby całkiem fajnym miejscem (jeśli ktoś lubi tropikalny klimat).

    • Iza

      Zdjęcia wykadrowane, ale rzecz przede wszystkim w tym, że ja na tych kilkunastu metrach kwadratowych spędziła ponad dwie godziny! Tak byłam „napalona” na motyle, że za punkt honoru sobie wzięłam, że zdjęcia będą. Ludzie wchodzili, po 15 minutach wychodzili, a ja stałam w kącie i czekałam na owady A jak to porównasz z liczbą, którą podaje folder, niby ponad 50 gatunków motyli, a ja nie wiem czy widziałam 10 i to pojedyncze sztuki. :| Ale, że uparta jestem, to zdjęcia są